Кабмін запланував скасувати безготівкове нарахування субсидій. Уряд пропонує виплачувати їх лише готівкою

%d0%ba%d0%b0%d0%b1%d0%bc%d1%96%d0%bd-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b3%d0%be%d1%82%d1%96-2

Уряд запропонував виплачувати житлові субсидії лише готівкою. Про це йдеться ^(https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-programi-diyalnosti-kabinetu-ministriv-t120620) в програмі діяльності Кабінету міністрів, яка нині перебуває на розгляді у Верховній Раді, повідомив сайт LIGA.net ^(https://finance.liga.net/ekonomika/novosti/kabmin-hochet-ubrat-vozmojnost-beznalichnogo-nachisleniya-subsidiy).

Водночас спікер парламенту Дмитро Разумков в інтерв’ю ^(https://bykvu.com/ru/mysli/dmytro-razumkov-z-iermakom-ne-hovoryv-ale-holovu-zvilniaie-verkhovna-rada-z-chitko-vyznachenykh-pidstav/) порталу «Букви» розповів, що у сесійній залі розглядати її найімовірніше будуть 18 червня.

Відповідно за запропонованих урядом змін, адресну соціальну допомогу (наприклад, малозабезпеченим сім’ям) надаватимуть лише тим, хто опинився у скруті. Житлові субсидії видаватимуть тільки готівкою, а українців із малозабезпечених сімей будуть стимулювати до пошуку роботи, зокрема пропонуючи фінансову допомогу для започаткування власної справи.

Крім того, Кабміні хоче реорганізувати інститут соціального інспектування, який передбачає проведення перевірок і загальний нагляд з боку держави. У такий спосіб уряд хоче уникнути можливих зловживань під час отримання допомоги від держави.

Житлова субсидія – це допомога від держави, яку надають для оплати житлово-комунальних послуг. Право на її отримання має українська сім’я або громадянин України, якщо їхні витрати на оплату таких послуг перевищують 15% щомісячного сукупного доходу.

Від 2018 року субсидії надають з першого місяця звернення за нею і до дати завершення опалювального сезону, але не більше, ніж на 12 місяців.

Нині, згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, вона надається ^(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#n15) як в готівковій, так і в безготівковій формі. Якщо людина отримує субсидію готівкою, то може написати заяву до місцевого органу соціального захисту (соцзабезу) і попросити перевести його з наступного місяця на безготівкову форму розрахунків. Крім того, якщо розмір житлової субсидії перевищує 5 тис. грн на місяць, то виплачуватися вона буде також в безготівковій формі.

Таким чином, наразі субсидію перераховують на рахунок, наприклад, в «Ощадбанку» (в цьому випадку вона збільшується на 0,7%, із врахуванням банківської комісії) або виплачують готівкою через відділення «Укрпошти» – за бажанням одержувача.

Із 1 січня 2020 року українці отримали право ^(https://zaxid.net/kabmin_skasuvav_chasove_obmezhennya_monetizatsiyi_subsidiy_n1495393) переходити на готівкову форму виплату житлових субсидій в будь-який час. Раніше дозволялося подавати заяви тільки до 15 жовтня.

У березні в Мінсоцполітики оголосили, що на період карантину для одержувачів субсидії буде встановлена ​​додаткова компенсація за оплату комунальних послуг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter