«Зелені чоловічки» Путіна рушили до Мінська

%d0%b7%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%96-%d1%87%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%96%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%bf%d1%83%d1%82%d1%96%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%88%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%b4%d0%be-%d0%bc%d1%96

22:19 20 серпня 2020 р.

Російські гвардійці прибувають у Білорусь літаками і вантажівками.

«Зелені чоловічки» Кремля направляються в Білорусь, — стверджує німецький таблоїд Bild ^(https://www.bild.de/bild-plus/politik/ausland/politik-ausland/weissrussland-hinweise-verdichten-sich-putin-schickt-nationalgarde-72461788,view=conversionToLogin.bild.html). — Відповідні повідомлення білоруських ЗМІ підтвердили виданню кілька джерел в Берліні і Москві. Згідно з ними, російські військово-повітряні сили організовують військові перельоти між Москвою і Мінськом. На борту: відомі побиттям людей бійці «Росгвардіі» і ОМОНу, а також інші спецпідрозділи російського міністерства внутрішніх справ.

За запитом білоруського міністра внутрішніх справ як мінімум один кремлівський літак типу Іл-76 у неділю літав з російського військового аеропорту Чкаловський під Москвою в білоруський військовий аеропорт Мачуліщі під Мінськом. На борту: три тонни вантажу і десятки росгвардійців.

Такий політ був запланований і на вівторок, пише видання. З Москви до Мінська знову планувалося доставити персонал і майно Росгвардії. За інформацією Bild, запит включав військовий літак, 155 росгвардійців і знову 3 тонни вантажу.

Генштаб Білорусі відмовив російському літаку в доступі до повітряного простору країни. Інформація про це просочилася в інтернет. Інсайдери оцінюють це як прояв всередині режиму Лукашенка опору російському вторгненню, фактично запрошеному диктатором.

Але не тільки дані про польоти свідчать про російське втручання, — зазначає видання. За інформацією Bild, бази ОМОНу в Санкт-Петербурзі і Москві «практично спорожніли». Сотні військових формувань російського міністерства внутрішніх справ нібито не видно там вже впродовж декількох днів. Зникли і їхні вантажівки та спецтехніка.

Уже минулої неділі цілі колони вантажівок російського МВС були помічені на автотрасі в напрямку Білорусі в Смоленській області. Примітно, що з вантажівок і автобусів були видалені всі написи і позначення.

Те, що відбувається нагадує про «зелених чоловічків» Кремля, які навесні 2014 року раптово опинилися в українському Криму та Донбасі і взяли їх під свій контроль. Лише через роки президент Путін визнав, що замасковані люди в Криму були російськими солдатами, — зазначає Bild.

А ЄС не хоче російського вторгнення до Білорусі ^(https://dailylviv.com/analytics/polityka/ies-ne-khoche-rosiiskoho-vtorhnennya-do-bilorusi).

ЄС радиться щодо кризової ситуації у Білорусі. ^(https://dailylviv.com/news/polityka/ies-radytsya-shchodo-kryzovoyi-sytuatsiyi-u-bilorusi-85833)

Тіхановська запропонувала Лукашенку обговорити умови передання влади у Білорусі. ^(https://dailylviv.com/news/polityka/tikhanovska-zaproponuvala-lukashenku-obhovoryty-umovy-peredannya-vlady-85775)