За викуп землі для північного об’їзду Львова виплатять понад 16,5 млн грн. Нерухомість для суспільних потреб вилучать у 43 власників

%d0%b7%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d1%83%d0%bf-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bb%d1%96-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bf%d1%96%d0%b2%d0%bd%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%be%d0%b1%d1%97%d0%b7%d0%b4%d1%83-2

Львівська ОДА та Служба автомобільних доріг сподіваються до кінця цього року викупити у приватних власників усі земельні ділянки, необхідні для будівництва північного об’їзду Львова. Мова йде про дев’ять житлових будинків і 43 земельні ділянки. За попередньою оцінкою сукупна вартість відчужуваної нерухомості складе 16,5 млн грн. Усі власники будинків і ділянок уже дали попередню згоду на викуп.

Оголосити тендер на будівництво Північної об’їзної дороги та почати будівельні роботи планується протягом 2021 року, це має бути швидкісна траса найвищої категорії. Щоби реалізувати цей проект, доведеться викупити у жителів прилеглих до Львова районів їхні земельні ділянки.

Голова відділу забезпечення землевідведення Служби автомобільних доріг у Львівській області Володимир Беньо розповів ZAXID.NET, що згідно з проектом заплановано викупити 52 приватні ділянки сукупною площею близько 7 га, які належать 43 власникам. Там розташовані дев’ять житлових будинків із присадибною територією, решта – вільні від забудови земельні ділянки, здебільшого городи. За його словами, всі власники ділянок та будинків дали згоду на їхній викуп під будівництво дороги.

«У дев’яти будинках, які заплановано відчужити, живуть сім’ї і саме з ними найдовше тривали перемовини, – пояснив Володимир Беньо. – Ми допомагали людям знаходити інше житло для переселення. Більшість з них нині вже мають розуміння, як вони витратять ті гроші, які отримають як компенсацію. Вони мають достатньо часу, щоб знайти собі альтернативне місце проживання».

Попередня вартість викупу 52 ділянок разом з будинками становить близько 16,5 млн грн. Законом про відчуження майна для суспільних потреб передбачена можливість обміну ділянки на ідентичну, але, за словами Володимира Беня, ніхто на це не погодився, тому вирішили запустити процедуру викупу.

Детальна схема північної об’їздної дороги від «Укравтодор» (натисніть для збільшення) ^(https://zaxid.net/resources/newsfiles/314950_ukravtodor1.jpg)

Упродовж наступного місяця з власниками відчужуваного майна мають бути підписані угоди про проведення остаточної експертної оцінки і вже на її підставі виплачуватимуть гроші. Оцінку ділянок та будинків робитимуть за ринковою вартістю.

«Раніше під час оцінки будинків враховували житлову площу, яка припадає на кожну прописану людину. У цьому ж випадку робиться експертна оцінка на увесь об’єкт, потім визначається ринкова викупна ціна. Кількість прописаних людей, наявність пільговиків не вплине на остаточну вартість», – розповів Володимир Беньо.

Оформлення всіх документів робитимуть державним коштом. Наступний етап ­– підписання договорів купівлі-продажу, який має завершитися наприкінці грудня.

Як розповів ZAXID.NET заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, до 13 вересня заплановано укласти угоди між Службою автомобільних доріг (САД) як замовником будівництва об’їзної та райдержадміністраціями щодо переказу коштів на викуп земельних ділянок.

«Викуповуватимуть ділянки безпосередньо районні адміністрації. У підсумку власником земельних ділянок стане держава в особі ЛОДА, яка надасть їх у постійне користування САД для будівництва північного об’їзду Львова, – пояснив Юрій Бучко. – Потім триватиме процес зміни цільового призначення землі – з сільськогосподарського та житлового на землі промисловості та транспорту».

Юрій Бучко також зазначив, що не всі власники, що погодилися продати своє майно, згодні із запропонованою сумою компенсації. Тому з ними після визначення остаточної вартості ще триватимуть перемовини.

Більшість відчужуваних для будівництва північного об’їзду ділянок розташовані на Жовківщині, зокрема на території Грядівської та Зашківської сільських рад. Голова юридичного відділу Жовківської РДА Олег Бакум розповів ZAXID.NET, що в їхньому районі всі погодилися продати своє майно, уклали попередні угоди та чекають на гроші. Наразі людям назвали лише попередні розрахунки компенсації. Вартість відчужуваного майна різна і залежать від площі ділянки, її цільового призначення, стану будинків тощо.

«Наприклад, один з будинків, який перебуває у приватній власності та має бути викуплений, попередньо оцінили в 200 тис. грн. Вартість ділянок теж різна – від 50 тис. грн до 500 тис. грн. Це поки орієнтовні ціни. Але, на мою думку, вони не сильно відрізнятимуться від остаточної ринкової оцінки», – зазначив голова юридичного відділу Жовківської РДА Олег Бакум.

Якщо хтось із власників раптом відмовиться продавати своє майно, тоді РДА звертатиметься до суду з вимогою про примусовий продаж. Якщо суд ухвалить рішення на користь позивача, власникові відчуженого майна виплатять уже визначену ринкову компенсацію.

Нагадаємо, Північну об’їзну дорогу Львова будуватимуть кредитним коштом, зокрема Європейський інвестиційний банк надасть 80 млн євро ^(https://zaxid.net/verhovna_rada_pogodila_otrimannya_kreditu_na_budivnitstvo_pivnichnogo_obyizdu_lvova_n1506793). Загальна вартість проекту – 11,1 млрд грн або ж 338 млн євро (за курсом НБУ на 9 вересня).

Північний об’їзд Львова має бути дорогою найвищої категорії 1А, яка матиме чотири смуги руху, три мости, сім шляхопроводів та три естакади. Нова траса скоротить час проїзду транзитного транспорту і відведе вантажні потоки від міста, з’єднає трасу Київ-Чоп з міжнародними трасами Львів-Рава-Руська, Львів-Краковець та Львів-Шегині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter