Завтра Росія проведе в Білорусі військові навчання

17:53 13 вересня 2020 р.

Білоруські і російські військові на тлі політичної кризи в Білорусі проведуть у Бресті спільні тактичні навчання, початок яких запланований на 14 вересня.

Міноборони РФ відправляє в Білорусь на спільні тактичні навчання «Слов’янське братерство» 300 військових. Військові маневри відбудуться з 14 по 25 вересня на полігоні «Брестський».

Про це повідомило DW ^(https://www.dw.com/uk/rosiia-vidpravliaie-v-bilorus-300-viiskovykh-z-tekhnikoiu/a-54910550)

«Відповідно до Плану міжнародної діяльності на 2020 рік, з 14 по 25 вересня на полігоні «Брестський» в Республіці Білорусь пройде планове спільне білорусько-російське тактичне навчання «Слов’янське братерство», яке щорічно проводиться з 2015 року», — повідомляє у неділю, 12 серпня, пресслужба Міноборони РФ.

Там уточнили, що загалом у навчаннях буде задіяно 300 російських військовослужбовців та близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки. Під час маневрів десантники двох країн відпрацюють взаємодію і злагодженість при виконанні тактичних завдань.

Навчання «Слов’янське братерство» проходять щорічно на територіях країн-учасниць. У 2019 році маневри проходили в Сербії. 

Раніше, за повідомленнями сербських ЗМІ, міністр оборони країни Олександр Вулін повідомив, що Сербія в найближчі півроку не братиме участі в міжнародних військових навчаннях, у тому числі по лінії ОДКБ.

Між тим Україна посилилює заходи безпеки на кордоні з Білоруссю. Зокрема, до посилення охорони залучили додатковиі резерви, в тому числі підрозділи «ДОЗОРу» та Кінологічного навчального центру. Повітряний моніторинг постійно забезпечується силами прикордонної авіації та за допомогою безпілотних літальних апаратів, а на водних ділянках кордону додатково застосовуються катери «Safe Boat 27», — йдеться в повідомленні Держприкордонслужби України, оприлюдненому 13 вресня

Навчання в Білорусі пройдуть на тлі політичної кризи в країні, де з 9 серпня тривають масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем оголошений чинний глава держави Олександр Лукашенко, який обіймає цю посаду з 1994 року. Опозиція не визнала оголошених владою підсумків виборів, вважає їх сфальсифікованими.