Журналісти перевірили дотримання карантину у громадському транспорті Львова

%d0%b6%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%96%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%ba%d0%b0-2

Після початку нового навчального року попит на громадський транспорт у Львові прогнозовано зріс. Попри те, що на маршрути виїхав ^(https://zaxid.net/z_1_veresnya_u_lvovi_zbilshat_kilkist_avtobusiv_na_marshrutah_n1506816) майже весь рухомий склад громадського транспорту, через карантинні обмеження це не забезпечує потреб львів’ян.

Транспорту помітно бракує, стверджують і пасажири, і водії. До прикладу, АТП-1 довелося з першого вересня додатково випустити на маршрути понад 30 автобусів. Проте підприємство попереджає, що проблемні ділянки таки будуть.

«Я можу навести простий приклад. До карантину в нас на 7 маршрутах працювало 72 машини. І ми перевозили в день 10 тисяч пасажирів. А тепер, щоб перевести 10 тисяч пасажирів, треба мати 225 автобусів. Бо можна брати тільки сидячих. Звичайно, автобусів більше немає», – пояснює керівник АТП-1 Орест Хамула.

Журналісти ZAXID.NET провели експеримент і зняли на відео, як львів’яни дістаються з дому до центру на роботу. Наприклад, Богдан Опока на вулиці Княгині Ольги о 9:30 зафіксував, як водій 114-го автобуса порушує карантинні обмеження. У салоні багато пасажирів їхали стоячи. Водієві і цього було мало, тому він добрав нових на зупинці. Забагато людей і у трамваї №3. Вільних сидячих місць у кількох трамваях немає. Це все у напрямку центру. А у зворотному напрямку — сідай, де хочеш.

Ірина Панчишин о 10 ранку добирається в центр із вулиці Рубчака. Їй вдається без труднощів сісти на перший потрібний їй автобус і добратися за 22 хвилини. Люди займають лише місця для сидіння, карантинних норм не порушують. Однак причиною може бути пізня година, вважає журналістка.

Арсен Данилюк моніторить ситуацію на Замарстинівській. Заїхати із цього району в центр міста можна трамваєм «дев’яткою» приблизно за 22 хвилини. На зупинці доволі багато людей. І майже ніхто з них не чекає на те, щоби були вільні сидячі місця, заходять у переповнений транспорт. Щоправда, одразу під’їжджає наступний трамвай. І тут вже достатньо вільних сидінь.

Менше щастить мешканцям Сихова. Марічка Крижанівська розповідає: громадський транспорт тут часто переповнений. До прикладу, у часовому відтинку з 9 до 10 ранку, трамвай №8 забитий вщент. Сьогодні добиралась 25 хвилин трамваєм №4, який теж був заповненим.

Зореслава Губарь додає: «Я на роботу добираюся із Сихівського району, а саме із Нового Львова. І зазвичай роблю це пішки (близько 35 хвилин). Втім, можу інколи добиратися ще трамваєм, якщо дуже поспішаю. Це економить мені хвилин 10, максимум 15. Цього зараз не роблю, тому що в трамваях важко дотримуватись соціальної дистанції».

Заступник начальника міського управління транспорту Олег Партика каже, що зараз кількість транспорту на маршрутах майже сягнула докарантинного рівня: «Близько 97-100% — це є комунальний транспорт. І від 78 до 85 % — приватний».

Також в управлінні запевняють, що постійно моніторять кількість людей на зупинках. На найпроблемніші ділянки додають автобуси.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter