Екс-голову «Укравтодору» підозрюють в розкраданні коштів на ремонт доріг. Славомір Новак пропонував за винагороду вирішити проблеми компаній, які запізнювались зі здачею ремонтних робіт

%d0%b5%d0%ba%d1%81-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%83-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%b4%d0%be%d1%80%d1%83-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%be%d0%b7%d1%80%d1%8e%d1%8e%d1%82%d1%8c-2

Славоміра Новака затримали 20 липня у Варшаві

Українські правоохоронці розповіли деталі справи, за якою затримали Славоміра Новака: його підозрюють у вимаганні хабарів і причетності до розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Про це повідомила ^(https://www.epravda.com.ua/news/2020/07/20/663124/) «Українська правда» з посиланням на брифінг НАБУ та САП.

В НАБУ розповіли, що в 2016-2019 роках низка чиновників «Укравтодору» створила злочинну групу, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, виділених на будівництво доріг в Україні. За версією слідства, корупційна схема розпочиналася на території України, а фактично закінчувалася на території Польщі. Сума тендерів, яка відпрацьовується у рамках спільного слідства українських і польських правоохоронців щодо ексглави Укравтодору Славоміра Новака, становить 270 млн євро

У САП додали, що слідчі дії тривають, тому поки не можуть називати компанії, причетні до злочинних дій. Але зазначили, що Славомір Новак «з використанням свого службового становища вживав заходів щодо отримання для себе і для третіх осіб неправомірної вигоди».

Один із епізодів стосувався будівництва доріг на території України, коли українські компанії з тих чи інших причин не могли виконати будівничі роботи до кінця у відповідні терміни. Новак у відповідь пропонував за винагороду він вирішити їх проблеми щодо продовження договорів і уникнення штрафних санкцій.

Для цього на території Польщі створювалось підприємство, а хабарі перенаправляли на його статутний капітал і у такий спосіб легалізовували кошти.

Також Новак пропонував створити спільне підприємство на території Польщі, з одним із міжнародних підприємств, яке здійснює будівництво доріг. 50% статутного капіталу компанії мало бути надано його людьми. Після завершення роботи в Україні Новак планував очолити або увійти у наглядову раду компанії.

Нагадаємо, що 20 липня колишнього керівника «Укравтодору» Славоміра Новака затримали у Варшаві за підозрою у корупції, керуванні організованою злочинною групою та відмиванні грошей.

Злочини у яких звинувачують Новака були скоєні ним, коли він очолював «Укравтодор» у 2016-2019 роках. У зв’язку із затриманням Славоміра Новака українські та польські детективи проводять низку обшуків у Києві, Львова та Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter