Діти-свідки домашнього насильства не потрапляють в статистику постраждалих, — психотерапевтка

%d0%b4%d1%96%d1%82%d0%b8-%d1%81%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8c%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bb%d1%8c%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-2

17:29 28 червня 2020 р.

На Львівщині збільшується кількість звернень до поліції за фактами домашнього насильства. У першому кварталі біжучого року ця цифра становила 7,5 тисячі, що перевищило на 2 тисячі звернень київський показник.

Про це під час медіа-кав’ярні «Карантин, домашнє насильство і людська гідність» повідомила психотерапевтка, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області, старший лейтенант (координатор від патрульної поліції по роботі мобільних груп реагування на виклики домашнього насильства “ПОЛІНА”) Юлія Таравська наголосила, що кількість звернень зросла у квітні, із запровадженням карантину, коли люди опинилися в закритих приміщеннях.

За її словами, найбільше страждають жінки: їх — 87%, чоловіків — 5%, дітей — 8%.

Заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало вважає, що дитяча статистика є заниженою.

— Закон про запобігання та протидію домашньому насильству каже, шо дитина — свідок домашнього насильства є жертвою. Однак поліція не бере це до уваги. Поліція не складає адмінпротокол щодо постраждалих дітей. Виходить жінки — бездітні. Хоча, зазвичай, e кожній сім’ї є по 2-3 дитини. Отже? поліція не бачить дітей як постраждалих. З огляду на це реально будемо мати не вісім, а значно вищий відсоток, — розмірковує Марта Чумало.

Вона наголосила, що ці та інші проблеми виникають через недостатню професійність не лише поліціянтів, але й соціальних служб. І додає, що з ратифікацією Стамбульської конвенції, в якій цілий блок присвячений підготовці фахівців, Україна змушена буде приділяти належну увагу навчанню спеціалістів — і ситуація зміниться.

Юлія Таравська вважає, що мобільні групи, які виїжджають на виклики, повинні мати зворотний зв’язок від інших структур, які працюють з цією проблемою. Це — соціальні служби, служби у справах дітей, органи освіти, охорони здоров’я, сімейної превенції, центри з надання безкоштовної правової допомоги.

— Бо часто мобільні групи можуть виїздити в ті самі сім’ї. Наприклад, швидку від медицини катастроф, іноді, дуже довго чекаємо. Особливо, коли постраждала дитина, — підсумовує Юлія Таравська.

Довідка

Організатори заходу: Волинський прес-клуб, Львівський прес-клуб, Музей Гідності у Львові.

Додамо, Львів — один з останніх обласних центрів, де немає притулку для постраждалих від домашнього насильства. ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/lviv-odne-z-ostannikh-mist-v-ukrayini-de-nemaie-prytulku-dlya-zhertv-domashnoho-nasylstva-84640)