Дрогобицька солеварня зупинила виробництво через надлишок продукції

%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%b1%d0%b8%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%bd%d1%8f-%d0%b7%d1%83%d0%bf%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d1%80%d0%be-2

Найдавніше підприємство України не зупиняло виробництва навіть в часи війни

Найстаріше підприємство України Дрогобицька солеварня, яка працює з XIII ст., зупинило виробництво солі через надлишок продукції на складі. Зараз там накопичилося близько 25 тис. пачок солі. Дрогобицький ТІЦ закликає підтримати підприємство і купити його продукцію. Сіль є брендом Дрогобича.

Технолог Дрогобицької солеварні Оксана Бунда розповіла ZAXID.NET, що виробництво призупинили поки що до липня. На час простою працівники у відпустці за свій рахунок.

«Після рясних дощів впала концентрація і мінералізація, і це спричинює більші витрати на виварювання. Це витратно. А оскільки на складі є великі запаси, то поки призупинили», — розповіла Оксана Бунда.

Дрогобицьку сіль збувають лише у регіоні і в області. Її ціна — 12 грн за пачку в поліетиленовій упаковці 750 г — пов’язана з дорогою технологією ^(https://zaxid.net/derzhavi_bilshe_ne_potribna_unikalna_yedina_u_yevropi_drogobitska_solevarnya_n1418436). Адже методику виробництва зберегли ще з XIII ст.

Сіль у Дрогобичі виварюють за середньовічною технологією (фото ZAXID.NET)

«Це все ручна праця, використання дров. Але зате сіль без природних розсолів, кращої якості», — розповідає Оксана Бунда.

Керівник Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава написав у Facebook пост із закликом купляти місцеву сіль, яка є брендом міста, щоб не зупиняти виробничий процес підприємства. Її можна замовити або безпосередньо на солеварні ^(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=716289955797360&set=a.188720885220939&type=3&theater), або у ТІЦ ^(https://www.facebook.com/igor.chava/videos/2996551977049194/).

«Ми промуємо дрогобицьку сіль, яку виготовляють тут, у нас. Хочемо допомогти, бо зацікавлені, щоб ті підприємства діяли і розвивалися саме місто, в тому числі і в туристичному напрямку. Ми навіть готові написати концепцію розвитку, зайнятися маркетинговою стратегією і промувати цю продукцію», — сказав ZAXID.NET Ігор Чава.

Сіль упаковують у звичайну поліетиленову упаковку, а також у паперові сувенірні мішечки (фото Оксани Бунди)

Заснування Дрогобича безпосередньо пов’язане із видобутком солі, ще з часів Галицько-Волинського князівства. У різні часи за різної влади, в тому часи окупаційної, підприємство не зупиняло виробництва. Дрогобицька солеварня працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. Крім того, це єдиний завод, який видобуває сіль методом виварювання. Слоган міста: «Дрогобич — у ньому вся сіль».

У листопаді 2019 року Міністерство аграрної політики, якому належала Дрогобицька солеварня, виставило її на приватизацію. Місцева влада скерувала ^(https://zaxid.net/lvivska_oblrada_prosit_kabmin_peredati_drogobitsku_solevarnyu_u_komunalnu_vlasnist_mista_n1495276) в Кабмін листа із обґрунтуванням історичної та культурної цінності та наголошувала на збереженні заводу. Фонд держмайна України взяв ^(https://loda.gov.ua/news?id=50944) солеварню на свій баланс і вилучив її зі списку об’єктів, які виставили на приватизацію.

На її території є 9 пам’яток культури місцевого значення. Уся територія підприємства розташована в межах охоронної зони пам’ятки ЮНЕСКО. А частина території самого заводу має статус щойно виявленої пам’ятки археології.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter