Доріжки львівського парку вперше посипали кавовою гущею. Кавову гущу використали замість піску та солі для боротьби з ожеледицею

У парку «700-річчя Львова» замість піскосуміші вирішили спробувати для посипання доріжок кавову гущу. Поки що це експеримент. Ініціатори надихнулися досвідом інших країн, зокрема скандинавських, де кавову гущу так інколи використовують.

Ідея використати кавову гущу виникла ^(https://zaxid.net/dorizhki_u_parkah_lvova_posipatimut_proti_ozheleditsi_kavovoyu_gushheyu_n1513575) у радниці міського голови Львова Ірини Оршак ^(https://zaxid.net/irina_orshak_tag53435/). Вона розповідає: «Львів вважається кавовою столицею України: у нас люблять пити каву і львів’яни, і гості міста. Відтак у Львові велика мережа кав’ярень. Тому і виникла ідея спробувати використовувати гущу для боротьби з ожеледицею. Йдеться лише про парки. Дороги у дворах, тротуари посипати кавою не будемо. Крім того, кавова гуща має корисні властивості і позитивно впливає на ґрунт та зелені насадження».

Підтверджують це і фахівці. Вони кажуть, що довкіллю кавова гуща зовсім не шкодить. А от сіль, якою посипають вулиці, погано впливає на дерева, адже зневоднює ґрунт.

Директор ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка Андрій Прокопів ^(https://zaxid.net/andriy_prokopiv_tag54280/) зазначає: «Якщо кава потрапить в ґрунт, вона його не пошкодить в жодному разі. Вона просто стане структурною частиною ґрунтосуміші. Принаймні вона точно буде менше шкодити довкіллю, ніж сіль, яку використовуємо досі. Адже сіль з доріжок потрапляє у ґрунт, де ростуть дерева, і висушує воду, якою вони могли б живитися. Тому у європейських країнах сіль стараються вже не використовувати».

Коли сніг розтане, двірники просто зметуть кавову гущу на траву. Додатково збирати її не потрібно.

Наразі місто домовилося з кількома кав’ярнями – «Копальнею кави», Kredens Cafe та мережею Aroma Kava. Вони безкоштовно віддаватимуть місту гущу. Адже одна кав’ярня в центрі міста орієнтовно збирає від 30 до 50 кг кавової гущі на день. За словами ініціаторів проекту, віддавати залишки кави зголосилися значно більше кав’ярень і навіть офісів. Але поки комунальники не спішитимуть збирати гущу, адже спершу хочуть побачити, чи успішним стане експеримент в парку 700-річчя Львова. І, можливо, вже наступної зими почнуть використовувати більше кави у боротьбі з ожеледицею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter