Для зйомок фільму у палаці Фредрів-Шептицьких на Львівщині пофарбували фасад

Біля палацу знімальна група працюватиме у жовтні і взимку

У понеділок, 5 жовтня, в с. Вишня Городоцького району на Львівщині розпочалися зйомки серіалу «Кава з кардамоном» за романом львівської письменниці Наталії Гурницької. Для цього фасад родинного маєтку Фредрів-Шептицьких помалювали. Таку умову режисерській групі поставив директор Вишнянського коледжу, якому належить приміщення палацу.

Як розповів ZAXID.NET директор Вишнянського коледжу ЛНАУ Андрій Вантух, кінозйомки стартували сьогодні, 5 жовтня, на вулиці біля палацу. Вони триватимуть кілька днів, а потім продовжаться у зимову пору. Локаціями для фільмування буде парк, подвір’я з фонтаном довкола палацу, який у фільмі буде маєтком польського шляхтича. Перед початком зйомок фасад палацу помалювали.

«Я поставив свою вимогу, щоб вони хоча б трохи відновили фасад. Це не капітальний ремонт, це звичайна побілка гарною фасадною фарбою. Наразі помалювали дві зовнішні сторони, дві інші зроблять пізніше. Ремонтні роботи тривали два тижні перед зйомками», – розповів Андрій Вантух.

Підготовка до зйомок на території палацу тривала два тижні, однак пофарбували ще не всі фасади (фото Оксани Новікової)

За його словами, палац Фредрів-Шептицьких потребує значно серйознішого ремонту. Насамперед треба провести гідроізоляцію фундаменту і ремонт даху, який протікає. Близько мільйона гривень треба лише на виготовлення проектно-кошторисної документації. Реставрації потребують і ліпнина на фасаді, й інтер’єр. Серед ідей, як доцільно використати приміщення палацу на майбутнє, обговорюють облаштування у ньому Будинку літератора. Керівництво коледжу неодноразово зверталося до органів влади, Кабміну з проханням виділити кошти на реставрацію палацу, який є пам’яткою місцевого значення. Сподіваються їх отримати хоча б до 100-річчя заснування Вишнянського коледжу, яке святкуватимуть у 2022 році.

Палац у с. Вишня (колишня назва Бенькова Вишня) належав відомому польському драматургу Александро Фредро, який був дідом митрополита Андрея Шептицького.

«При написанні роману «Мелодія кави в тональності кардамону» я надихалася історією складного та забороненого кохання Олександра Фредро та Софії Яблонської, а в процесі написання свого роману я використовували багато мемуарних матеріалів саме з життя Олександра і Софії Фредро в їхньому родинному маєтку в Беньковій Вишні», ­­– написала львівська письменниця Наталія Гурницька, за романом якої знімають зараз серіал.

Як розповіла ZAXID.NET Наталя Гурницька, після Вишні зйомки відбуватимуться також 12-13 жовтня у Львові (пл. Ринок, вул. Друкарська, Ставропігійська, Личаківський цвинтар та ботанічний сад), а 17-19 жовтня – на центральній площі у Жовкві, згодом у Києві.

10-серійна історична драма «Кава з кардамоном» — спільний проект Solar Media Entertainment та телеканалу СТБ, його знімають у співпраці з Польщею. Це історія забороненого кохання між бідною українкою і польським шляхтичем у час «Весни народів». Режисерка – Марина Степанська. Загальний бюджет фільму – майже 45 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter