Депутати Сколівської райради висловили недовіру голові РДА. Депутатам забракло голосів, щоби відправити голову Сколівської РДА Богдана Янка у відставку

Депутати Сколівської райради висловили недовіру голові РДА Богданові Янку

У четвер, 10 вересня, під час сесійного засідання депутати Сколівської районної ради висловили недовіру голові райдержадміністрації Богданові Янку. Голосування було таємним. За висловлення недовіри проголосували 20 із 26 присутніх депутатів, четверо утрималися, двоє були проти. Проте голосів депутатів було замало, щоб відправити голову Сколівської РДА у відставку.

Як розповів у коментарі ZAXID.NET Богдан Янко, питання про висловлення йому недовіри не було внесене до порядку денного сьогоднішньої сесії. Проте його поставили на голосування. За проголосували 20 із 34 депутатів. Проте цих голосів забракло, щоб відправити голову Сколівської РДА у відставку. Адже для цього необхідно, щоб недовіру висловили дві третини від складу ради.

Також Богдан Янко розповів, що його звинувачують у неефективній роботі. Проте він вбачає у таких звинуваченнях політичне підґрунтя.

«Мене звинувачують у тому, що я не контролюю виділення земельних ділянок у Славській ОТГ мешканцям інших населених пунктів. Але я не маю відношення до рішення сесії Славської ОТГ щодо виділення цих земель. Є незадоволені моєю роботою. Це вже друга спроба мене усунути, бо я не хочу грати за правилами деяких депутатів і голови РДА Миколи Романишина. Близько двох місяців тому мені вже пробували висловити недовіру. Але тоді це рішення не пройшло. Я вважаю, що я не зловживав службовим становищем і буду вимагати пояснень щодо того, у яких порушення мене звинувачують. Щодо сьогоднішнього рішення, як тільки я його отримаю, я буду оскаржувати його в суді», – зазначив Богдан Янко.

На посаді Голови Сколівської РДА Богдан Янко працює другий рік. Раніше він був суддею Стрийського міськрайонного суду.

До слова, як зазначено у законі «Про місцеві державні адміністрації», якщо недовіру голові обласної чи районної державної адміністрації висловили дві третини від складу відповідної ради, президент України приймає відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації. Якщо за висловлення недовіри проголосувало менше, ніж 2/3 кількості депутатів, питання має розглянути голова облдержадміністрації. Проте кінцеве рішення про звільнення чи залишення на посаді приймає президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter