Депутати ЛМР підтримали петицію про заборону цирків з тваринами у Львові. Львівська мерія уже забороняла пересувні цирки на території міста, однак суд скасував цю заборону за позовом АМКУ

%d0%b4%d0%b5%d0%bf%d1%83%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%bb%d0%bc%d1%80-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d0%b8%d1%86%d1%96%d1%8e-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%b7-2

Львівський цирк тварин не має, проте фактично всі цирки, які приїжджають до Львова на гастролі, привозять власних тварин

Депутати Львівської міської ради підтримали петицію про заборону використання тварин у цирках та розміщення цирків з тваринами у Львові. За відповідне рішення під час засідання 4 вересня проголосували 35 депутатів.

Упродовж місяця департамент житлового господарства та інфраструктури має підготувати дорожню карту з реалізації петиції спільно з її авторкою Оксаною Джус, після чого – скерувати її на розгляд і затвердження постійної комісії екології та природокористування.

Оксана Джус зареєструвала петицію у січні 2020 року, 6 березня вона набрала необхідні для розгляду депутатами 500 голосів. Авторка петиції вважає ^(https://drive.google.com/drive/folders/18_5H0QnuU9oa9GIPdxu4MznkeJAie2IG) неприпустимим використання тварин у цирках, апелюючи до закону від 2017 року про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, що забороняє діяльність пересувних звіринців.

«Інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, в яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, крокодили та інші дикі тварини могли б перебувати у місті у відповідності до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу», – зазначено в петиції.

Крім того, за словами Оксани Джус, використання тварин у цирках негативно впливає на дітей, оскільки виховує жорстокість та негуманне ставлення до живої природи. Також дресировані тварини, пише авторка петиції, стають агресивнішими і більш небезпечними для людей.

Зазначимо, що восени минулого року виконком ЛМР вирішив ініціювати ^(https://zaxid.net/meriya__virishila_zaboroniti_vikoristannya_tvarin_u_lvivskomu_tsirku_n1490644) заборону використання тварин у цирках на території Львова, та звернулася до державних органів щодо заборони експлуатації тварин у цирках і дельфінаріях по всій Україні. Проте до фактичної заборони так і не дійшло.

Тоді комерційний директор Львівського державного цирку Роман Здреник заявив, що без використання тварин цирк не зможе існувати. Водночас він висловився за поступове виведення із цирку хижих тварин. Зазначимо, що сам Львівський цирк тварин не має, проте фактично всі цирки, які приїжджають до Львова на гастролі, привозять власних тварин.

Нагадаємо, що у 2016 році львівська мерія уже забороняла ^(https://zaxid.net/u_lvovi_zaboronili_peresuvni_tsirki_n1397533) пересувні цирки на території Львова. Однак Господарський суд Львівської області скасував цю заборону ^(https://zaxid.net/sud_skasuvav_zaboronu_na_diyalnist_peresuvnih_tsirkiv_u_lvovi_n1433828) за позовом АМКУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter