Дев’ятикласник спричинив пожежу у Добромильській спецшколі-інтернаті. Для проведення ремонту школа пішла на вимушені канікули

%d0%b4%d0%b5%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%87%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b5%d0%b6%d1%83-%d1%83-%d0%b4%d0%be%d0%b1-2

У класі вигоріли меблі, але діти не постраждали

9 вересня у Добромильській школі-інтернаті для дітей з вадами психофізичного розвитку спалахнула пожежа в навчальному класі. Як з’ясувалося, один з вихованців інтернату запалив сірник і кинув його на легкозаймисті речі. Рятувальники оперативно загасили вогонь, ніхто з дітей та вчителів не постраждав. Але через сильне задимлення і кіптяву практично весь корпус потребує ремонту. Директор школи оголосив канікули на місяць.

У прес-службі ДСНС повідомили, що інформація про пожежу надійшла о 12:00. Займання виникло у класі на другому поверсі навчального корпусу.

«На момент прибуття рятувальників з вікон будівлі вибивався дим. Учнів та персонал вивели з приміщення школи на свіже повітря. О 12:41 пожежу повністю ліквідували. До ліквідації пожежі залучили 8 чоловік особового складу та 2 одиниці спецтехніки», — повідомили ^(https://lv.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/13910.html) у ДСНС.

Згоріли частина меблів в класі, пошкоджено вікна та облицювання стін площею 300 м2. Оперативно відреагувати на ситуацію допомогла пожежна сигналізація.

«Діти в той час мали велику перерву і пішли з вчителями на полудник в їдальню. Один хлопець з 9 класу залишився зав’язати шнурівки. Він запалив сірник і кинув на віник. Там стояв ящик з папером і стелаж з тапочками, воно все швидко зайнялося. Був такий чадний дим, що навіть рятувальники заходили у приміщення через вікно», — розповів ZAXID.NET директор школи Володимир Муль.

Рятувальники за допомогою драбини дісталися до місця пожежі (фото ДСНС)

Директор школи розповів, що через токсичний дим практично всі приміщення двоповерхового навчального корпусу в кіптяві, багато залиті водою. Тепер школа потребує нагального ремонту, для учнів оголосили вимушені канікули щонайменше на місяць. Збитки ще підраховують.

Добромильська спецшкола-інтернат має специфіку навчання для дітей з вадами психофізичного розвитку.

«Учень, який кинув сірник, має складний діагноз. Крім інтелектуальних порушень, має серйозні психічні розлади. Він позбавлений батьківського піклування і все життя перебуває на вихованні в державних закладах. Поліції він зізнався, що то він запалив сірник, але причини не пояснив», — розповів Володимир Муль.

Для проведення ремонту школа оголосила канікули приблизно на місяць. З 82 учнів школи є 14 сиріт та позбавлених батьківського піклування, вони залишаються в навчальному закладі. Спальний корпус розташований в іншому приміщенні. Для швидшого проведення ремонту і відновлення навчального процесу дирекція школи сподівається на спонсорську підтримку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter