Дві ділянки у Снопківському парку Львова можуть приватизувати

%d0%b4%d0%b2%d1%96-%d0%b4%d1%96%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%ba%d0%b8-%d1%83-%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%bf%d0%ba%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2-2

Снопківський парк понад півстоліття є популярним місцем для відпочинку серед львів’ян. Але посеред зеленого океану немов острівець — дві земельні ділянки. Фактично вони не є територією парку. Тож теоретично можуть опинитися у руках недобросовісних забудовників.

На цих ділянках розміщене будівельне сміття та кілька будівель. І хоча вони виглядають занедбаними, проте мають власників. Один з них — Пилип Томілін. Чоловік розповідає, що живе тут понад десять років разом із сусідами. Каже, лад навести не можуть, бо бояться, що землю в них заберуть.

«Поки ситуація з нашою землею не визначена, ми не можемо навіть подбати про заїзд до будинків і про нашу територію. Бо ми з сусідом хотіли би якусь бруківку покласти. Ну от ви подивіться, покажіть людям умови, в яких ми живемо», – каже власник будинку Пилип Томілін.

У департаменті земельних ресурсів розповідають, що Пилип Томілін та Юрій Цапович придбали ці будинки у 2008 році. Пізніше захотіли приватизувати ще й по десять соток землі біля них. Десять років тому депутати надали дозвіл чоловікам на розробку документації на виділення ділянок. Вони навіть виготовили кадастрові номери. Однак місцеві активісти запевняють: спроби приватизувати землю незаконні, адже це територія парку і міськрада не має права її віддати.

«Станом на сьогоднішній день ці ділянки ніколи не були вилучені в законний спосіб з парку: починаючи з Радянського союзу і закінчуючи сьогоднішнім днем. Будь-які маніпуляції, які зараз можуть бути проведені, будуть всі мати кримінально-каране діяння. Адже вилучення ділянок з об’єкту природо-заповітного фонду має проходити дуже багато стадій, зокрема і рішення обласної ради в тому числі», – розповідає активістка Галина Янко.

Станом на зараз ділянки залишаються міськими. Однак у липні цього року депутатська комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради на чолі з депутатом Ігорем Телішевським погодила Томіліну і Цаповичу приватизацію території.

На останній сесії міськради депутати вирішили збільшити межі Снопківського парку — із 36 гектарів до 47. Голова екологічної комісії пропонував додати до рішення окремий пункт — почати процес повернення двох ділянок у паркову зону.

«На жаль, депутати не підтримали моєї правки до ухвали, не пройшла моя правка стосовно долучення всіх ділянок до меж парку, однак, слава Богу, вдалося наприкінці пленарного засідання таки проголосувати протокольне доручення, щоб департамент містобудування опрацював це питання і знайшов можливість додатково долучити вільні земельні ділянки до меж парку Снопківський», – говорить депутатка Львівської міської ради Ірина Оршак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter