«Голос» скерує звернення до НКРЄ з вимогою не передавати на баланс ОСББ газові мережі в будинках

16:14 12 вересня 2020 р.

У політичній партії відреагували на конфлікт, який стався у Львові між «Львівгазом» і міськими ОСББ. У підприємстві, яке розподіляє газ до квартир, вимагають від голів ОСББ підписати акти балансу газорозмежування.

За цим документом, внутрішні мережі в будинку відійдуть у власність ОСББ з відповідальністю за їхню експлуатацію та справність. Керівники ОСББ брати на себе такий тягар не хочуть, оскільки вважають це не своєю компетенцією. Конфлікт призвів до того, що до кількох будинків у Львові, мешканці яких не підписали акт, припинили газопостачання, а люди вийшли на пікет, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

— Це яскраве свідчення того, що з людьми не рахуються і не вважають за потрібне надавати їм повну інформацію з приводу змін у законодавстві, — вважає   Володимир Гаразд, керівник «Технопарк ЛЗТА», член партії «Голос». – Замість того, щоб дати людям час вивчити цей документ, роз’яснити, для чого це потрібно – на них тиснуть і шантажують.

Довіри до держави і підприємств-монополістів у людей немає, зауважує представник «Голосу».  Ось чому будь-які нововведення лякають і насторожують.

— Люди розуміють, що якщо вони щось підпишуть, візьмуть у власність «шмат труби», яку їм насильно нав’язують – то завтра прийде платіжка за газ із вищою сумою. Бо, як показує життя, не буває інакше : якщо ти щось підписав, на щось погодився – очікуй здорожчання комунальних послуг. Має бути чітке інформування з боку держави і підприємства-монополіста: що саме ви підписуєте, якими будуть наслідки, чому ми спонукаємо вас до такого кроку. Але влада не звикла чесно доносити до людей такі прості речі, — констатував він.

Також Володимир Гаразд зауважив, що конфлікт розгорівся довкола 2% мереж – саме така їхня кількість є у будинках, тоді як 98% перебувають у власності підприємств-постачальників.

— Погодьтеся, що така наполегливість і шантаж, коли йдеться про 2%, насторожує. І виглядає так, що люди небезпідставно турбуються про підвищення тарифу. Але позиція нашої політичної сили чітка: жодних більших чисел у платіжках не повинно бути, — сказав він.

Володимир Гаразд також наголосив, що депутати від «Голосу» готують звернення до НКРЄ з цього приводу, і зі свого боку політична сила дасть відповідь на ті питання, які турбують споживачів. Він також наголосив, що у законодавстві, яке регулює газові відносини між постачальником, розподільником і споживачем (мешканцем будинку) є серйозні недоліки.

— Це проблема не лише Львова, такі конфлікти вже тривалий час виникають у різних містах України. І це зайвий раз свідчить про те, що потрібно врегулювати прогалини у законі і вести діалог з людьми, –  підсумував він.

Свою позицію представник «Голосу» Володимир Гаразд озвучив на засіданні «ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?» у Львівському пресклубі», яке відбулось 11 вересня.

Відео: Львівський пресклуб