Головних підозрюваних в організації силової протидії «Майдану» почали викривати через 7 років

20:39 22 лютого 2021 р.

Державне бюро розслідувань прозвітувало, що за один рік виявило більше злочинців проти «Майдану», ніж правоохоронці-попередники — за шість.

Про це ДБР повідомило ^(https://www.facebook.com/dbr.gov.ua/posts/1826422037513428?__cft__[0]=AZXpG2kNF9ELchb1CzP_KaDEAaDYQDB_UaWRB-5Heo1UdqNswwfwKKHs1N1qDfW_RrABfis5652bqsEXpJrqx08zWCdjah6hHV2lAsWzj0I76XV_shuJ1S4_cCcz2VavUXH3wOhasAikvfKPRmt-JXJo&__tn__=%2CO*F) сьогодні у ФБ, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

Цього тижня Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Сьогодні саме перед ДБР стоїть завдання з розкриття та розслідування злочинів, вчинених правоохоронцями, суддями та цивільними особами у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.

Перші кримінальні провадження указаної категорії почали надходити до ДБР на початку 2020 року. Попри незначний час розслідування – 1 рік в порівнянні з тим, що попередній орган досудового розслідування розслідував їх 6 років, ми вже можемо звітувати про конкретні результати.

Упродовж 2020 року слідчими ДБР у «справах Майдану» за погодженням з прокурорами Офісу Генерального прокурора притягнуто до кримінальної відповідальності 40 осіб (25 правоохоронців, 5 суддів, 2 прокурори, 8 цивільних осіб), затримано 4 особи (трьох цивільних осіб та одного правоохоронця), до суду направлено 23 обвинувальних акти стосовно 28 осіб.

У 2021 році повідомлено про підозру чотирьом особам (колишньому Президенту України, двом колишнім суддям Дніпровського районного суду м. Києва, колишньому працівнику ДАІ), до суду направлено три обвинувальних акти стосовно 9 осіб (6 правоохоронців, трьох цивільних осіб), завершено досудове розслідування стосовно колишнього правоохоронця, підозрюваного у масових розстрілах громадян 20.02.2014.

Крім того, у 2021 році отримано дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно низки колишніх високопосадовців, підозрюваних в організації силової протидії «Майдану», включаючи умисні вбивства учасників акцій протесту, а саме:

• Міністра оборони України;

• Першого заступника Голови СБУ – керівника Антитерористичного центру;

• Командувача внутрішніх військ МВС, керівника столичної міліції та його заступника, командира Київського полку міліції «Беркут».

У 2020 році у цій же справі отримано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно колишніх:

• Голови Служби безпеки України;

• Міністра внутрішніх справ України;

• Заступника Міністра внутрішніх справ України.

Також слідчому судді подано клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно останнього підозрюваного у цій справі – колишнього Президента України, яке нині перебуває на розгляді. Після розгляду слідчим суддею відповідного клопотання та ознайомлення сторони захисту з матеріалами провадження, обвинувальний акт буде скеровано до суду.

11.02.2021 до суду ДБР спільно з прокурорами скерувало перший у «справах Майдану» обвинувальний акт за наслідками спеціального (заочного) досудового розслідування. Висунуто обвинувачення двом цивільним особам, оголошеним у міжнародний розшук, за викрадення у складі злочинної організації вночі 21 січня 2014 року з Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, катування учасників «Євромайдану» Луценка І.В., Вербицького Ю.Т., подальшого умисного вбивства останнього, а також за незаконне перешкоджання проведенню зборів, демонстрацій.

Людські жертви України від 7-річної агресії Росії: 13 тисяч загиблих, 25 тисяч поранених ^(https://dailylviv.com/news/polityka/lyudski-zhertvy-ukrayiny-vid-7-richnoyi-ahresiyi-rosiyi-13-tysyach-zahyblykh-25-tysyach-poranenykh-89318)

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні ^(https://dailylviv.com/news/istoriya/u-lvovi-vshanuvaly-pamyat-heroyiv-nebesnoyi-sotni-89300)

У Львові реконструювали Революцію Гідності ^(https://dailylviv.com/news/istoriya/u-lvovi-rekonstruyuvaly-revolyutsiyu-hidnosti-89287)