Головний санітарний лікар Львівщини вимагає припинити богослужіння у церквах. Роман Павлів пропонує проводити богослужіння лише на відкритому повітрі

%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d0%b0%d0%bd%d1%96%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b8-2

Майже у всіх районах області виявили коронавірус серед священиків

Головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів заявив про випадки проведення богослужінь священиками, у яких був підтверджений Covid-19. За інформацією обласного лабораторного центру, недотримання санітарних норм у церквах є однією з причин зростання кількості захворілих на коронавірусну інфекцію. Тому Павлів направив у Львівську ОДА подання, у якому рекомендує проводити богослужіння лише на відкритому повітрі.

Головний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів 31 липня направив у ЛОДА подання, в якому надав інформацію щодо захворюваності на Covid-19 серед священиків та прихожан. В опублікованому «Високим замком» документі ^(https://wz.lviv.ua/news/417571-roman-pavliv-na-lvivshchyni-khvori-na-koronavirus-sviashchennyky-z-pozytyvnym-plr-sluzhat-u-tserkvakh) йдеться про те, що одним із джерел інфікування коронавірусом може бути перебування людей у церквах під час богослужінь. Напередодні про церкви, як головне джерело інфікування на заході України, особливо у селах, заявляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Зокрема, за даними лабораторного центру, випадки Covid-19 серед священиків реєструються практично у всіх районах Львівщини. У Жовківському районі, наприклад, захворіло 5 священиків, після чого коронавісну інфекцію виявили у 35 контактних осіб. У Яворівському районі захворіло 6 священиків з різних населених пунктів і, як наслідок, згодом захворіли три контактні особи.

Окрім того, спалахи коронавірусу фіксували у монастирях в Крехові та в Уневі ^(https://zaxid.net/sered_monahiv_univskoyi_lavri_viyavili_spalah_covid_19_n1505713). Щодо випадку в Унівському монастирі триває епідеміологічне розслідування.

Подання Романа Павліва щодо зв’язку захворюваності на коронавірус з проведенням богослужінь

«Регулярне проведення богослужінь, святкування храмових свят з виїздом представників релігійних громад за місцем святкування при недотриманні санітарно-протиепідеміологічних вимог може бути причиною подальшого зростання кількості захворілих на Covid-19», – йдеться у поданні Романа Павліва.

Відтак Роман Павлів просить ЛОДА обмежити проведення релігійних заходів. Зокрема, він пропонує проводити богослужіння лише на відкритому повітрі з дотриманням 1,5-метрової дистанції та зобов’язати усіх учасників процесу одягати маски. Також Павлів пропонує на час епідемії причащати вірян з одноразових ложечок.

У поданні Романа Павліва також йдеться про те, що участь у богослужіннях не мають брати священики з ознаками Covid-19 чи іншого респіраторного захворювання. У коментарі ZAXID.NET Роман Павлів уточнив, що в області були зафіксовані випадки, коли священики з підтвердженим діагнозом Covid-19 продовжували приходити у церкву і проводити богослужіння.

Щоб уникнути у подальшому таких випадків, лабораторний центр просить Львівську ОДА звернутися до владик та прийняти рішення щодо ситуації із церквами в області на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив ^(https://zaxid.net/stepanov_nazvav_bogosluzhinnya_golovnoyu_prichinoyu_zrostannya_hvorih_na_covid_19_na_zahodi_ukrayini_n1505692), що головною причиною зростання кількості хворих на заході України є богослужіння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter