Голова селища на Львівщині щомісяця незаконно виписує собі 350% премії. Зараз справою Миколи Бесаги займається прокуратура

%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%89%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d1%89%d0%be%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%8f%d1%86%d1%8f-%d0%bd-2

Селищний голова Немирова на Львівщині Микола Бесага систематично виписує сам собі надбавки до зарплати розміром у 350% від окладу. Місцеві депутати за таке рішення не голосували, прокуратура уже відкрила провадження, але місцеві слідчі поліції саботують розслідування. Зі схильністю до корупції голови Немирова не миряться місцеві мешканці.

Усе почалося наприкінці 2017-го. Місцеві мешканці просили коштів на благоустрій цвинтаря. Грошей в бюджеті не знайшлося. Але незважаючи на брак фінансів, у Немирові двічі на рік депутати ухвалюють рішення про великі доплати селищному голові.

«Я зробив офіційний запит по заробітній платі у селищну раду. І на мій великий подив, я побачив, що заробітна плата селищного голови на той час була понад 20 тисяч гривень. І ми з цього часу почали ходити на сесії», — розповідає місцевий мешканець Богдан Школик.

У грудні 2017 року за традиційну ухвалу – підняти голові зарплату наполовину і щомісяця давати 350 відсотків премії — проголосували рівно семеро депутатів. А щоб рішення було чинним, потрібно на один голос більше. Сам голова через конфлікт інтересів за свою зарплату не голосував. Проте рішення, підписав і поставив на ньому печатку, наче воно було ухвалене.

«Десь через два місяці ми поцікавилися, яка заробітна плата селищного голови. Тому що рішення не було прийняте. І на наш подив, коли ми підняли документи, заробітна плата згідно цього рішення була нарахована і виплачена селищному голові», — додає Богдан Школик.

Тоді активісти звернулися до правоохоронців. Ті — до державної аудитслужби, яка констатувала очевидний факт.

«За рахунок недостатньої кількості голосів — замість 8 «за» (більшість депутатів від загального складу ради) проголосовано 7 «за», рішення відхиляється чи повертається на доопрацювання», — йдеться у висновку ^(http://reyestr.court.gov.ua/Review/79770631?fbclid=IwAR3buDXXzfFzuTUmQDthBpVfzpP34ktkkG1xUf1jGukyRS4P2XkzYNKxYJQ) перевірки.

«Два роки тому прокуратура відкрила провадження по цій заробітній платі. За два роки ми оббили пороги всього районного апарату правоохоронних закладів району, області, попередніх керівників», — зітхає Богдан Школик.

Кілька разів слідчі поліції закривали справу — мовляв, встановити особу, яка скоїла злочин не вдалося. Нагадаємо, що на рішенні стоїть підпис селищного голови Миколи Бесаги.

«І так далі декілька разів вони закривали справу, потім через обласні правоохоронні органи відкривали. В кінцевому результаті пан Квятківський — колишній прокурор області, розпорядився передати справу в інший район. Оскільки в цьому районі на той час керівник слідчого відділу був кумом сина нашого голови», — розповідає місцевий житель Степан Ностер.

А ось селищний голова стверджує, що гроші отримував законно. Мовляв, грудневе рішення не пройшло. Але є ще одне, ухвалене за півроку до того. От ним і керувався бухгалтер, коли виписував зарплату своєму шефу.

«Щодо оплати праці селищного голови, то користуємося рішенням з 27 червня 2017 року, яке чинне було і залишилося до 2018 року. В грудні розглядали, бо ми щорічно в кінці грудня, коли формували бюджет, затверджували заробітну плату селищного голови. І коли не було кворуму, то воно не чинне рішення і користуємося тим рішенням, яке попереднє, бо його ніхто не відміняв», — каже селищний голова Микола Бесага.

Однак в такому разі незрозуміло: якщо уже є діюча ухвала, то навіщо було ставити таку ж, з ідентичними доплатами, на голосування ще раз? Щоби розібратися у цій історії, слідство замовило кілька експертиз. Тепер їх роблять ще раз.

«У цьому кримінальному провадженні були проведені судово-економічна експертиза та проводиться повторна експертиза додатково. Досудове розслідування триває, перебуває на контролі у керівництва місцевої прокуратури, і після надходження висновку експерта, за результатами його проведення буде прийняте остаточне рішення у цьому кримінальному провадженні», — розповіла ZAXID.NET у телефонному коментарі перша заступниця керівника Городоцької місцевої прокуратури Марія Тормишова.

Ціна ж питання, яке розслідують третій рік — 86 тисяч гривень. Саме таких збитків зазнає немирівська громада, якщо зарплату її голови визнають незаконною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter