Голова ЛОДА вимагає знову закрити у Львові ресторани та фітнес-центри. Козицький звернувся з різким відкритим листом до Садового, але потім передумав і пом’якшив формулювання

%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%bb%d0%be%d0%b4%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d1%94-%d0%b7%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%83-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b8-%d1%83-%d0%bb%d1%8c-2

Заклади громадського харчування почали працювати в обмеженому форматі з 24 червня

Голова Львівської ОДА Максим Козицький вимагає скликати позачергове засідання Львівської міської комісії ТЕБ і НС та заборонити у місті діяльність закладів громадського харчування, фітнес-центрів та спортзалів. З відповідним листом голова ЛОДА звернувся до міського голови Львова. Перший варіант опублікованого офіційним сайтом ЛОДА листа містив досить різкі формулювання, які пізніше змінили на більш нейтральні.

Голова ЛОДА вважає, що міська комісія ТЕБ і НС 24 червня дозволила роботу закладів громадського харчування, фітнес-центрів та спортивних залів з кількістю відвідувачів до 10 осіб усупереч постанові КМУ від 20.05.2020 №392 та рішенню обласної комісії ТЕБ і НС від 22 червня. А таке рішення може приймати лише регіональна комісія з питань ТЕБ і НС.

«Доводжу до Вашого відома, що рішення про послаблення карантинних заходів приймається на підставі подання головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації. Проте, подання на послаблення карантинних заходів, тим більше послаблення заходів у місті Львові, не було», – йдеться у листі Максима Козицького до Андрія Садового, опублікованому офіційним сайтом ЛОДА у п’ятницю, 3 липня.

Cкріншот офіційного повідомлення на сайті ЛОДА (клікніть на картинку, щоб збільшити)

Відтак голова ЛОДА вимагає невідкладно скликати позачергове засідання міської комісії ТЕБ і НС та привести її рішення до вимог постанови КМУ та рішення обласної комісії, тобто, заборонити у місті діяльність ресторанів, фітнес-центрів та спортзалів.

Приблизно через годину після публікації відкритий лист голови ЛОДА до мера Львова зник з офіційного сайту ЛОДА. Згодом повідомлення ^(https://loda.gov.ua/news?id=52300) повторно виставили на сайт, але у скороченому та дещо пом’якшеному вигляді. Зокрема, фразу «голова Львівської ОДА вимагає від міського голови Львова невідкладно скликати…» замінили словами «просить», «переглянути».

Нагадаємо, уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, однак право послаблювати чи посилювати обмеження передав місцевій владі. Рішенням обласної комісії ТЕБ і НС від 22 червня ^(https://zaxid.net/na_lvivshhini_ofitsiyno_dozvolili_vidnoviti_pasazhirski_perevezennya_n1503979) карантин на Львівщині продовжили до 30 червня, а згодом до 7 липня ^(https://zaxid.net/na_lvivshhini_ne_dozvolili_vidnoviti_robotu_ditsadkiv_n1504372). Наразі в області офіційно дозволили послаблення лише щодо відновлення роботи громадського транспорту.

Міська комісія ТЕБ і НС рішенням від 24 червня ^(https://zaxid.net/u_lvovi_vidnovlyuyut_povnotsinnu_robotu_restoraniv_n1504100) дозволила відкрити у Львові заклади харчування і фітнес-центри в обмеженому форматі – за умови перебування в середині не більше 10 людей. Міський голова Львова Андрій Садовий ^(https://zaxid.net/bagatoh_tse_vkurvlyuye_n1504514) в ефірі ZAXID.NET LIVE пояснив, що таке рішення приймалося за погодженням з урядовцями та державним санітарним лікарем.

«Тому коли ми деколи робимо свої правочки, то я це погоджую з областю: дзвоню до одного міністра, до другого, до санітарного лікаря, знаходжу з ними баланс для міста Львова, враховуючи нашу специфіку. Так я робив, наприклад, коли ми дали можливість до 10 людям бути в спортивних залах. І, в принципі, всі на це пішли з розумінням», – сказав мер.

Раніше представники фітнес-центрів влаштовували пікети під ЛОДА та міською радою з вимогою дозволити їм працювати, а згодом більшість з них самовільно відновили свою діяльність.

Також відомо, що міська влада Трускавця заявила ^(https://zaxid.net/vlada_truskavtsya_ogolosila_pro_vidnovlennya_roboti_sanatoriyiv_i_goteliv_n1504362) про відкриття у місті санаторіїв та готелів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter