Голова виконкому львівської ГО «Варта 1» розповів про принципи її діяльності

6


Ігор Зінкевич у Львівському прес-клубі 22 квітня 2016 року
Фото: скріншот з «YouTube»

За свій спокій жителі міста завдячують не тільки правоохоронцям та владі, адже рівно три роки тому саме у Львові виникла громадська організація «Варта -1», і це – унікальна практика.

Уже кілька років поспіль місто Лева доводить – його родзинка не тільки у каві та шоколаді. Підвищений рівень безпеки – ось чим дійсно пишаються львів’яни. За свій спокій жителі міста завдячують не тільки правоохоронцям та владі, адже рівно три роки тому саме у Львові виникла громадська організація «Варта -1», і це – унікальна практика. 

Команда ГО займається перевіркою та поширенням інформації з питань безпеки міста та вирішенням проблем населення. У соціальних мережах сторінка організації має більше 200 тисяч підписників, а це – кожен третій львів’янин.

Під час інтерв’ю герой розмови щоп’ять хвилин зазирав у телефон, хвилювався за учасників щойно скоєного ДТП та скаржився на те, що в майже мільйоннику-Львові й досі немає пункту обігріву. Про те, що насправді хвилює, принципи діяльності, фінансування, модерування каналу «Варта – 1» «Дню» розповів голова виконавчого комітету ГО «Варта – 1» Ігор Зінкевич.

– Як виникла ГО «Варта – 1»?

– У нас було одне завдання – чути людей. Ще першого грудня 2013 року я був у складі компанії «Auto dreаm club». Один із власників автотюнінгів Андрій запропонував зробити автопробіг на підтримку всіх, хто стоїть на Майдані. Ціль – показати Львову, що ми є. Ми їхали голосно: з сигналами, гомоном, аби підняти байдужих людей. В той перший пробіг брало участь всього-на-всього 50 автомобілів. Третього грудня у нас був ще один автопробіг. 12 і 15 – інші. В цілому – чотири автопробіги за 2013 рік. Під час пробігів у нас був канал на рації «Zello» – метод спілкування учасників. Ми її використовували між своїми, аби не розривати ланцюжок. Автопробіг був гарний, без жодних порушень, тому що ми всі чітко розуміли ситуацію. Другий автопробіг був більшим. До нас почали приєднуватися люди, які розуміли: ми стоїмо за них. Тому львів’яни перестали боятися.

У нас був рекорд 756 автомобілів. Його підрахували в міській раді камери спостереження. Кожні 50 машин ми ставили своїх хлопців з раціями. По-перше, ти контролюєш ланцюг, по-друге, блокуєш дороги, по-третє, блокуєш рух колони, бо розумієш, що вона настільки довга, що ти робиш колапс у Львові. Нам не вистачало тих машин, які були «головними» на рації, аби координувати рух. І ми просто передали повідомлення: «Хлопці, скачуємо канал, скачуємо рації, терміново!Зараз! Негайно!». Закачався канал, і з того все і почалося.

Ми підвозили на Майдан людей, тому що маршрутка курсувала до 23:00 години, а в першій ночі ми відвозили додому шеф-повара і привозили заміну, бо потрібно було готувати різну їжу й змінювати охорону. Ми з Майданом були весь час на зв’язку.

Революція закінчилася, а канал залишився. 13 грудня 2013 року була створена «Варта- 1», яка дала можливість координуватися і спілкуватися і вдень, і вночі. Якби не Майдан, нічого цього б не було. Вся ця організація народилася спонтанно.

– Скільки людей працює у команді?

– У нас є п’ять засновників, і 16 людей – основа «Варти». Я набрав у свою команду активістів, які хоч трошечки розбираються в юриспруденції. Вони відповідають за патрулювання, знайдені/загублені речі, слідчо-оперативні дії, різні юридичні справи. Тобто є конкретні люди, які мені дають інформацію від профільної комісії. А моє питання – донести інформацію до загалу.

– За рахунок чого існує організація?

– Нам не потрібно багато коштів. Тільки іноді – робимо членські внески. Я застеріг себе від спокус. Коли ти створюєш сайт, тобі надається логін і пароль, які ти маєш змінити, щоб ти його запам’ятав і міг у нього ввійти. Я при всіх засновниках просто видалив цей лист. І не змінював. Вся інформація витягується з соціальних мереж і кидається на сайт. Тому інколи на мене пишуть погані речі, але я не можу нічого змінити. Але я застрахував в себе в тому плані, аби не був зваблений до грошей. Тому що за пост пропонуються гроші, і досить не погані.

– А коли ви стали зареєстрованою ГО?

– У березні 2014 ми пройшли реєстрацію. Цю ідею подав активіст Андрій Романчак, який є одним із співзасновників «Варти-1». Про нас навіть зняли фільм «Варта», основа якого – люди, які просто допомагають один одному під час Майдану. Цей фільм виграв перше місце на фестивалі короткометражок в Одесі. А я його ще досі не бачив.

Трішки пізніше мені запропонували працювати в міському відділенні управління міністерства внутрішніх справ.

– Що ти усвідомив щодо діяльності організації після того, як почав працювати в держорганах?

– Працюючи в поліції, я щодня чую, що у нас все погано. А потрібно ставити перед собою чітке питання: «Що потрібно зробити, аби допомогти?».

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий