В Олеському замку за 20 млн грн відновили дах над фондосховищами. Покрівля була зруйнована буревієм на початку 2020 року

Майже 20 млн грн на ремонт даху профінансували з державного бюджету

У приміщенні колишнього монастиря Капуцинів Олеського замку, що є пам’яткою архітектури національного значення, повністю замінили дах площею 2600 м2 над фондосховищами. Частина покрівлі була зруйнована через негоду на початку 2020 року.

У прес-службі ЛОДА та ЛОР повідомили, що основні ремонтні роботи було проведено минулого року за кошти державного бюджету на суму майже 20 млн грн.

У суботу, 13 лютого, керівники Львівщини разом з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком оглянули нове перекриття. Обговорили плани щодо відновлення фасадів монастиря, каплиць, які розташовані поруч, а також і самого замку.

Львівщина вже подала свої пропозиції на фінансування у межах державної програми «Велике будівництво в культурі». Запропоновано 24 пам’ятки ^(https://zaxid.net/u_minkult_podali_perelik_24_pamyatok_arhitekturi_lvivshhini_dlya_restavratsiyi_n1511899), які потребують реставрації. Загалом на Львівщині близько 4 000 пам’яток архітектури, понад 200 з яких – національного значення.

Частина даху колишнього костелу Капуцинів Олеського замку, в якому розташоване фондосховище Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, обвалилася у січні 2020 року через негоду. Музейні предмети були збережені і не постраждали.

Львівська облрада у березні 2019 року передала у підпорядкування Міністерства культури України замки, що входять до туристичного маршруту «Золота підкова» – Золочівський, Олеський та Підгорецький, а також П’ятничанську вежу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter