В окупованому Криму підробляють мінеральну воду «Моршинська». Компанія-власник заводу на Львівщині написала заяву до поліції

%d0%b2-%d0%be%d0%ba%d1%83%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%bb%d1%8f%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b5-2

В окупованому Криму в магазинах продають фальсифікат мінеральної води «Моршинська». Як повідомив «Центр журналістських розслідувань» ^(https://investigator.org.ua/ua/publication/226927/?fbclid=IwAR2g4mIosAUCcn__Bi4UJZBfiRHWQgpea6AclTAohdCp9VynWAneAI8qUFY), налагодили виробництво підробної води бізнесмени, наближені до російських пропагандистів та прихильників окупації Криму Росією.

Журналісти зазначили, що в Криму досі є попит на українську мінеральну воду. Вона іноді потрапляє на півострів контрабандою через територію РФ, але цей шлях не задовольняє попиту в повному обсязі. Цим користуються близькі до російських окупантів місцеві ділки, що фальсифікують продукцію українських брендів.

В магазинах на окупованій території продається вода, назва та дизайн етикетки якої вкрадені в торгової марки «Моршинська», що випускається в Україні. На пляшці вказано, що виробником є ТОВ «НІК» з Бахчисарайського району Криму, яке видобуває псевдо-«Моршинську» в одній з місцевих свердловин. Замовником виробництва є ТОВ «Тіана» з Сімферополя.

Етикетка фальсифікованої «Моршинської» в Криму, фото ЦЖР

Оригінальну «Моршинську» випускає Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» у місті Моршин на Львівщині, належить цей завод кіпрській компанії «Інтернешнл Дістриб’юшн Сістемз Лімітед». Вона ж є власником українського ПрАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи», а разом із заводами мінеральних вод у Миргороді та Трускавці вони є групою компаній з брендовою назвою IDS Borjomi Ukraine. Вона входить до міжнародної групи IDS Borjomi International.

Головним акціонером IDS є «Альфа Груп» російського олігарха львівського походження Михайла Фрідмана. Міноритарний пакет залишається у спадкоємців попереднього власника – родини покійного грузинського олігарха Бадрі Патаркацишвілі. Саме IDS належать українські бренди питної води «Моршинська», «Миргородська», «Трускавецька» та грузинська вода «Боржомі».

На моршинському заводі «Оскар» відхрестились від кримського фальсифікату. Керівниця відділу комунікацій IDS Borjomi Ukraine Оксана Російська повідомила, що компанія 16 липня подала заяви про злочин до Антимонопольного комітету та Національної поліції України. Також компанія готує заяву до суду щодо захисту прав ТМ «Моршинська» від її незаконного використання.

Реєстри – як російські, так і українські – не зафіксували жодного зв’язку між ПрАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи» та компаніями «НІК» і «Тіана», що вказані на етикетці кримської мінералки з запозиченою українською назвою.

У розслідуванні журналістів йдеться також, що фальсифікують у Криму не лише «Моршинську», а й «Поляну Квасову». На етикетці вказаний виробник і це не завод «Свалявські мінеральні води» із Закарпаття, що виготовляє справжню воду. Замовник цієї псевдо-«Поляни» – те саме товариство з обмеженою відповідальністю «Тіана», зареєстроване у Сімферополі, яке замовляло псевдо-«Моршинську» в ТОВ «НІК».

Директором та співзасновником фірми «НІК» є Дмитро Шинкаренко. Як зазначили журналісти, Шинкаренко, судячи з його сторінки «ВКонтакте», «дуже вболіває за «Новоросию» та на свята наряджає своїх малолітніх синів у радянську солдатську форму».

У російському держреєстрі засновником та керівником ТОВ «Тіана» вказаний сімферополець Антон Малесь. Він також є засновником севастопольського ТОВ «Інтент», а його партнером у цій фірмі є Юрій Федін. Останній також є генеральним директором ТОВ «Медіагрупп Ньюсфронт» – це юридична особа російського пропагандистського інформаційного агентства «НьюсФронт», яке очолює Костянтин Книрік, голова кримського відділення російської шовіністичної партії «Родіна». Федін – його однопартієць. Він також очолює євпаторійську компанію «Юг-інвест Торг», засновником якої є Олег Ногінський.

«Ногінський є головою правління в Асоціації «Постачальники Митного Союзу», політичним поплічником Віктора Медведчука і затятим прибічником інтеграції України з Росією», – зазначили журналісти.

До слова, після завершення активної фази захоплення Росією Криму українські товари ще деякий час можна було придбати в магазинах. Проте всередині 2015 року їх замінили дорожчі російські.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter