Відому українську фармкомпанію оштрафували за рекламу «ліків від коронавірусу»


Спершу реклама «Декасану» йшла без приписки про вплив на коронавіруси, але весною ролик доповнили новим кадром
Антимонопольний комітет України оштрафував фармацевтичну компанію «Юрія-фарм» за рекламу розчину для інгаляцій «Декасан» як ліків від коронавірусу. Про штраф у 528 тис. грн за обман споживачів АМКУ повідомив у п’ятницю, 3 липня. Сама ж реклама цього «Декасану» транслювалася на телебаченні від березня.
Рекламу розчину для інгаляцій, який, за твердженням виробника, «діє на коронавіруси», АМКУ помітив під час моніторингу телебачення. «АМКУ виявив на телеканалі «1+1» ролик засобу «Декасан», у якому поширювалась інформація, що він «Діє на всі складні віруси, включаючи коронавіруси!». Однак жодної інформації про такі властивості не було в інструкції «Декасану». Так само були відсутні будь-які клінічні дослідження, які б підтвердили лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо хвороби Covid-19. Дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації ВООЗ і МОЗ», – йдеться у повідомленні ^(https://amcu.gov.ua/news/ponad-pivmiljona-griven-shtrafu-maye-splatiti-virobnik-zasobu-yakij-reklamuvali-yak-liki-vid-koronavirusu) Антимонопольного комітету.
Зважаючи на це, АМКУ виніс компанії «Юрія-фарм» штраф на 528 тисяч гривень за обман покупців.
Нагадаємо, рекламу «Декасану» «Юрія-фарм» запустила ще взимку і тоді не було приписки, що цей засіб впливає на коронавірус. Як розповіла ^(https://zaxid.net/vidoma_ukrayinska_farmkompaniya_zapustila_reklamu_likiv_vid_koronavirusu_n1499313) ZAXID.NET львівська журналістка Мар’яна Романяк, яка знімалася у рекламі «Декасану», кадр про вплив на коронавіруси виробники ролика додали пізніше і без погодження. За її словами, рекламу зняли ще 22 січня і після того показували її без згадки про коронавіруси. Однак у березні журналістка помітила, що до ролика додали кадри, яких не було у погодженому варіанті.
Корпорація «Юрія-Фарм» працює із 1998 року і виготовляє фармацевтичні препарати і матеріали. У лютому на своїй сторінці у Facebook «Юрія-Фарм» оприлюднила довідку Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, де йдеться про те, що декаметоксин, який міститься у «Декасані», «має здатність знищувати складні віруси, до яких відносяться коронавіруси». Втім, «Декасан» – це всього лиш розчин для інгаляцій, який має антибактеріальну, противірусну та фунгіцидну дію. У аптеках він коштує від 130 до 150 грн.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter