Відому українську фармкомпанію оштрафували за рекламу «ліків від коронавірусу»

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%83-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d1%84%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d1%96%d1%8e-%d0%be%d1%88%d1%82%d1%80-2

Спершу реклама «Декасану» йшла без приписки про вплив на коронавіруси, але весною ролик доповнили новим кадром

Антимонопольний комітет України оштрафував фармацевтичну компанію «Юрія-фарм» за рекламу розчину для інгаляцій «Декасан» як ліків від коронавірусу. Про штраф у 528 тис. грн за обман споживачів АМКУ повідомив у п’ятницю, 3 липня. Сама ж реклама цього «Декасану» транслювалася на телебаченні від березня.

Рекламу розчину для інгаляцій, який, за твердженням виробника, «діє на коронавіруси», АМКУ помітив під час моніторингу телебачення. «АМКУ виявив на телеканалі «1+1» ролик засобу «Декасан», у якому поширювалась інформація, що він «Діє на всі складні віруси, включаючи коронавіруси!». Однак жодної інформації про такі властивості не було в інструкції «Декасану». Так само були відсутні будь-які клінічні дослідження, які б підтвердили лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо хвороби Covid-19. Дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації ВООЗ і МОЗ», – йдеться у повідомленні ^(https://amcu.gov.ua/news/ponad-pivmiljona-griven-shtrafu-maye-splatiti-virobnik-zasobu-yakij-reklamuvali-yak-liki-vid-koronavirusu) Антимонопольного комітету.

Зважаючи на це, АМКУ виніс компанії «Юрія-фарм» штраф на 528 тисяч гривень за обман покупців.

Нагадаємо, рекламу «Декасану» «Юрія-фарм» запустила ще взимку і тоді не було приписки, що цей засіб впливає на коронавірус. Як розповіла ^(https://zaxid.net/vidoma_ukrayinska_farmkompaniya_zapustila_reklamu_likiv_vid_koronavirusu_n1499313) ZAXID.NET львівська журналістка Мар’яна Романяк, яка знімалася у рекламі «Декасану», кадр про вплив на коронавіруси виробники ролика додали пізніше і без погодження. За її словами, рекламу зняли ще 22 січня і після того показували її без згадки про коронавіруси. Однак у березні журналістка помітила, що до ролика додали кадри, яких не було у погодженому варіанті.

Корпорація «Юрія-Фарм» працює із 1998 року і виготовляє фармацевтичні препарати і матеріали. У лютому на своїй сторінці у Facebook «Юрія-Фарм» оприлюднила довідку Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, де йдеться про те, що декаметоксин, який міститься у «Декасані», «має здатність знищувати складні віруси, до яких відносяться коронавіруси». Втім, «Декасан» – це всього лиш розчин для інгаляцій, який має антибактеріальну, противірусну та фунгіцидну дію. У аптеках він коштує від 130 до 150 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter