Влада і забудовник погодили, як виглядатиме простір навколо колишнього магазину «Океан» у Львові

%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d1%96-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d1%83%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bf%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d1%8f%d0%ba-%d0%b2%d0%b8%d0%b3%d0%bb%d1%8f%d0%b4-2

Міська влада і забудовник дійшли домовленостей, як має виглядати простір навколо колишнього магазину «Океан» у Львові. До проекту запропонували додати більше озеленення, велодоріжку та інклюзивні елементи. Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, головний архітектор Антон Коломєйцев, директор «Інституту просторового розвитку» Олег Шмід та забудовник Володимир Шмід (ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп») детально обговорили ці питання.

Нагадаємо, минулоріч там розгорівся скандал ^(https://zaxid.net/novi_vlasniki_lvivskogo_magazinu_okean_znishhili_vidomu_mozayiku_z_ribami_n1485594) довкола мозаїки «Море і риби», яка прикрашала магазин на вул. Володимира Великого із 1982 року. Пережила майже чотири десятиліття, різні культурні та політичні епохи. Аж ось минулого літа її знищив забудовник. Компанія «Ріел-Естейт Груп», яка взялася реконструювати магазин, спершу обіцяла зберегти панно, але домовленість порушила. І цим спровокувала потужну хвилю обурення. Забудовник провину визнав. І зобов’язався своїм коштом відновити автентичний вигляд твору. Роботи тривали майже рік. Але початковий вигляд мозаїки вдалося повернути.

Будівельна компанія спершу планувала звести навколо новозведеного торгівельно-комерційного закладу лише паркінг. Але ідея не сподобалась міській владі. Після тривалої дискусії вдалося досягти згоди.

Представник забудовника Петро Пуняк розповів: «Ми дійшли висновку, що зробимо більше громадського простору, додаємо озеленення. Також в нас буде велодоріжка перед торговим центром. І також зберігаються паркувальні місця».

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев додає: «Магазин «Океан» у 70-80-і рр. минулого століття формувався як один із ключових об’єктів на осі вулиці Володимира Великого. Коли сьогодні йде реконструкція, цей простір має бути озеленений. Має бути велоінфраструктура. І треба покращити мощення, щоби простір ставав інклюзивним, доступним для всіх категорій мешканців. Також забудовник має ідею створити спортивні елементи. Ми опрацюємо, чи це можливо».

Мешканці району по-різному дивляться на облаштування простору. Сергій, який проживає на вулиці Володимира Великого, каже: «Від цього бетону завжди жар йде влітку. Він парить, і це не є нормально. От зелені дерева — це нормально. Там є тінь, є, де сховатися».

Мешканка Ольга говорить: «Візуально, напевно, було би гарніше, якби це була зелена зона, якби були насадження, бо їх бракує трохи. Але водночас я розумію, що тут паркомісць взагалі немає. І якщо паркінг не збудують, то безпосередньо на подвір’ї мого будинку будуть ставити всі машини, які будуть приїжджати в торговий центр».

Облаштування простору між новобудовою і проїзною частиною — це завжди болюче питання, зауважує громадський активіст Юрій Тер-Арутюнян. Каже: «Ця проблема є систематичною, вона не стосується лише якогось конкретного забудовника. Така ж ситуація є на вулиці біля ЖК «Америка». Така сама ситуація на вулиці Княгині Ольги біля ЖК «Добра оселя» і ЖК «Greenville», біля ЖК «Avalon light».

Після інциденту з панно «Море і рибки» виконком міськради спільно з управлінням культури вирішив, що у новобудовах тепер закладатимуть мистецькі твори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter