Верховній Раді запропонували надати податкові пільги індустріальним паркам. Парки є важливими для розвитку промислової потужності країни


До Верховної Ради подали два законопроекти, згідно з якими пропонують надати інвестиційні, податкові та митні преференції для компаній-резидентів індустріальних парків в Україні. Проекти №3724 ^(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69253) і №3725 ^(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69254) зареєструвала 23 червня група народних депутатів, здебільшого зі «Слуги народу».
Текстів документів наразі немає у відкритому доступі на сайті парламенту. Водночас як повідомив ^(https://www.facebook.com/natalukha/posts/10157701634903253) голова комітету з економічному розвитку Дмитро Наталуха, законопроекти передбачають низку стимулів для інвесторів індустріальних парків. Зокрема, це:
— Звільнення резидентів індустріальних парків від оподаткування податком на прибуток протягом п’яти років;
— Сплата 50% податку на прибуток впродовж наступних п’яти років за умови наявності експорту;
— Запровадження ставки ПДВ у 3% на імпорт обладнання та комплектуючих для облаштування індустріальних парків строком на десять років;
— Запровадження мінімальної ставки ПДВ в 3% на імпорт сировини, напівфабрикатів і приладів за умови подальшого виробництва з них кінцевого продукту та експорту не менш як 50% готової продукції;
— Звільнення резидентів індустріальних парків від ввізного мита на іноземне обладнання і деталі до нього;
— Відшкодування експортерам з числа резидентів індустріальних парків частини відсотків за кредитами на зовнішні поставки.
За словами Дмитра Наталухи, ухвалення та реалізація цих законопроектів надасть змогу залучити в економіку від 2,85 млрд до 15,7 млрд доларів, а також прискорити зростання ВВП від 0,9% (песимістичний сценарій) до 12,4% (оптимістичний сценарій).
Нагадаємо, станом на 1 травня 2020 року в Україні були зареєстровані 55 індустріальних парків. Більшість з них з різних причин не провадять економічної діяльності або ж існують лише на папері.
Наприклад, на Львівщині, є кілька індустріальних парків. Зокрема, це індустріальний парк «Рясне-2» ^(https://zaxid.net/tse_motivatsiya_vsim_inshim_meram_ne_zaluchati_investitsiyi_n1493669) неподалік Львова, Яворівський індустріальний парк, Кам’янка-Бузький індустріальний парк, Новороздільський індустріальний парк, індустріальний парк «СІГМА Парк Яричів», Індустріальний парк «Захід Ресурс» (м. Городок), індустріальний парк «Бізнес Прайм» (Миколаївський район).
Загалом в Україні одна з найнижчих у світі кількість відкритих індустріальних парків. 2019 року у Польщі їх було 83, у Німеччині – 200, у США – 400, у Китаї – 406.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter