Верховний суд відмовився поновити на посаді львівського «суддю-колядника» Ігоря Зварича. Остаточне рішення суду у справі «судді-колядника»

%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%85%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d1%83%d0%b4-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b2%d1%81%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-2

Ігор Зварич протягом двох років безуспішно намагався повернутись на роботу до суду

Верховний суд України відмовився поновити на посаді звільненого за хабарництво скандального колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Суд останньої інстанції відкинув усі доводи Зварича про його начебто незаконне звільнення з посади. Про це повідомляє ^(https://sudreporter.org/verhovnyj-sud-ne-ponovyv-na-posadi-suddyu-kolyadnyka-zvarycha/?fbclid=IwAR3P-TLKuV3dKyq4Sdj-qccFbuU8WFrShE58D4fYvr3TGb7d3OoYsAry7CM) «Судовий репортер» з посиланням на постанову ^(http://reyestr.court.gov.ua/Review/88431195) Верховного суду за 26 березня.

Нагадаємо, у 2018 році 57-річний Зварич оскаржив у суді своє звільнення за хабарництво і вимагав поновити його на посаді голови Львівського апеляційного адміністративного суду. За словами судді, його не повідомили про час та місце розгляду питання про звільнення, він також наголосив, що Верховна Рада не взяла до уваги його 20-річний стаж роботи, численні нагороди та подяки. Суди першої та апеляційної інстанції відмовили Зваричу у задоволенні скарги.

Верховний суд під час засідання 26 березня погодився із висновками судді попередніх інстанцій про те, що не було об’єктивної можливості поінформувати Зварича про час і місця проведення засідань, на яких розглядалося питання про його звільнення, оскільки він у цей час перебував у розшуку. Також суд погодився із висновком, що попередні заслуги судді не впливають на оцінку вчинку, що став підставою для його звільнення.

Цікаво, що у своєму позові Зварич заявляв про моральні страждання і посилався на книги, які написав у в’язниці: «Суддя-комуніст», «Суддя-націоналіст», «Бананове правосуддя України». Але суд не взяв його заяви до уваги.

Таким чином Верховний суд відхилив касаційну скаргу Зварича. Постанова суду є остаточною та не підлягає оскарженню.

Коротко про справу судді Зварича:

Кримінальну справу за хабарництво щодо Ігоря Зварича порушили в грудні 2008 року. Під час обшуків у кабінетах і квартирах судді та його шести колег правоохоронці вилучили 1 млн доларів і 2 млн гривень. Сам Зварич тоді пояснював, що вилучені гроші йому «засіяли» відвідувачі суду, за що отримав прізвиська «колядник». Частину вилучених грошей, за словами Зварича, йому позичив товариш для будівництва будинку. Також він стверджував, що збирався передати знайдені у його кабінеті гроші церкві, щоб допомогти малозабезпеченим. Він не визнавав свою провину у хабарництві і наголошував, що ніколи не порушував присягу судді.

18 грудня грудня 2008 Верховна рада проголосувала за звільнення Зварича з посади. Спочатку він переховувався, але був затриманий у березні 2009 року.

20 вересня 2011 року Оболонський суд Києва засудив його до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Зварич неодноразово, однак безуспішно намагався оскаржити вирок суду. Своє покарання Зварич відбував покарання у Менській спеціалізованій колонії для колишніх суддів та правоохоронців. Зварич вийшов на волю у 2016 році, скориставшись законом Савченко: три роки в СІЗО йому порахували за шість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter