Верховна Рада здешевила електроенергію для ЖЕКів і ОСББ. Верховна Рада розширила перелік побутових споживачів електроенергії

%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%85%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d0%b7%d0%b4%d0%b5%d1%88%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80-2

Верховна Рада внесла зміни до перехідних положень закону «Про ринок електроенергії» щодо постачань електроенергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирних житлових будинків. За відповідний законопроект авторства Олексія Кучеренка з фракції «Батьківщина» на засіданні у вівторок, 1 вересня проголосували 276 народних депутатів, пише «Інтерфакс-Україна ^(https://ua.interfax.com.ua/)».

Згідно з ухваленим законом, Верховна Рада дозволила оплачувати електроенергію, яка використовується у багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі (роботу індивідуальних теплових пунктів, котелень, насосів, ліфтів, домофонів, які належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності), а також на освітлення дворів, сходів і номерних знаків, за цінами, за якими постачальники універсальних послуг постачають електроенергію населенню.

Крім того, згідно з рішенням депутатів, за такою самою ціною оплачується електроенергія, яка використовується в дачних і дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) і освітлення території.

За ціною, встановленою для населення, також оплачуватиметься електроенергія, яку споживають юридичні особи – власники чи балансоутримувачі майна, яке використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у частині задоволення власних побутових потреб, і релігійні організації в частині споживання електроенергії на комунально-побутові потреби.

Згідно з ухваленим законом, усі вищеназвані категорії зараховані до категорії «побутові споживачі». Як пояснили ^(http://kompek.rada.gov.ua/news/main_news/74012.html) в енергетичному комітеті парламенту, прийняття такого закону зробило електроенергію для цих категорій дешевшою, адже дотепер вони платили за цінами для непобутових споживачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter