Біля Стрийського парку у Львові збудують житлово-офісний комплекс і школу (візуалізація). Раніше планувалось, що на цій території буде лише житло

%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8f-%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%83-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d0%b1%d1%83%d0%b4%d1%83-2

На території інситуту НАН у Львові планують збудувати житло і офісний центр

Неподалік від Стрийського парку на території Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України збудують житлово-офісний центр і приватну школу. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міськради під час засідання 20 липня.

Містобудівні умови і обмеження на будівництво багатофункціонального комплексу на вул. Козельницькій, 4 отримав Інститут регіональних досліджень НАН, якому належить земельна ділянка за цією адресою. Однак інвестором будівництва буде львівська будівельна компанія «Еко-дім». Земельна ділянка площею 1,8 га, де планується будівництво, розташована поруч з Українським католицьким університетом та будівлею ДФС.

Планується, що інвестор збудує житловий будинок висота якого коливатиметься від 6 до 9 поверхів, 6-поверховий офісний центр та 5-поверхову приватну школу. Довкола будинків мають облаштувати паркінг, дитячі, спортивні та відпочинкові майданчики.

Раніше ZAXID.NET повідомляв ^(https://zaxid.net/na_teritoriyi_naukovogo_institutu_u_lvovi_planuyut_zbuduvati_zhitloviy_kompleks_n1464512), що Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України планує збудувати неподалік від Стрийського парку житловий комплекс. Директор цього інституту розповідав, що після оформлення всіх документів на землю він планує віддати її забудовнику. Однак Український католицький університет та Львівська міська рада виступили проти використання цієї земельної ділянки виключно під житлову забудову.

Як повідомив під час засідання виконкому заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач, ще у 2018 році тодішній голова ЛОДА Олег Синютка видав розпорядження, у якому дозволив звести на території біля інституту багатоповерховий житловий будинок.

Місце розташування і попередня візуалізація майбутнього будівництва

«Тут не треба забувати, чому ми отримали цю проблему. Все почалося у 2018 році, коли розпорядженням голови ЛОДА було змінено використання частини земельної ділянки площею 1,8 га з обслуговування споруди академії на будівництво багатоквартирного житлового будинку. Ми зараз фактично змушені виправляти рішення державної установи», – зазначив Зубач.

За його словами, нещодавно міськрада, НАН України, УКУ та забудовник підписали меморандум, де узгодили використання цієї землі.

«Цей проект пройшов велику реформацію, бо спочатку там планувалася велика житлова стіна на 20 тис. м2, а зараз бачимо один житловий будинок, решта – офісний центр. І що важливо: місто отримає нову школу. Це була одна з умов католицького університету, які говорили що важливо зберегти науково-освітню функцію території», – пояснив Зубач.

За словами Зубача, перед початком будівництва мультифункційного комплексу проведуть архітектурний конкурс.

Бенефіціарним власником будівельної компанії «Еко-дім» є Володимир Артемович.

Зазначимо, що на вул. Козельницькій, 4 функціонують три інститути НАН України: Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього, Інститут екології Карпат та Інститут українознавства ім. І. П. Крип’якевича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter