Біля озера на вул. Замарстинівській у Львові облаштують питне джерело

%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8f-%d0%be%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%83%d0%bb

Довкола ставу і джерела облагородять територію, не втручаючись в екосистему

На вул. Замарстинівській у Львові біля ставу Стосіка облаштують питне джерело. Природнє джерело в цьому місці має найчистішу воду, в самому озері живуть черепахи. Проект передбачає подачу води без використання насоса.

Цей проект запропонувала місцева громада, а управління екології та природних ресурсів ЛМР обрало його на конкурсі проектів благоустрою львівських природних джерел, який оголосила депутатська комісія з екології та природокористування. З природоохоронного фонду на його втілення виділять 500 тис. грн.

Як повідомила керівниця управління екології Олександра Сладкова, над дизайном проекту працюють архітектори Михайло Чижовський, Христина Бадзян і Дмитро Сорокевич із бюро Re+. Джерело планують оформити скульптурою черепахи, адже вони там живуть.

«Визначною рисою цього озера є те, що на ньому живуть черепахи і вода там є чи не найчистіша зі всіх водойм у Львові. Прямо поруч з озером є джерело, що витікає з-під землі, відтак зараз мешканці змушені зачерпувати з нього воду», — розповіла ^(https://www.facebook.com/alexandra.sladkova.31/posts/10222583687411821?__xts__[0]=68.ARCBvmzyxqx0Wgss5AykxWuU8CPTxrJ5dv80P5iqe854d9tzMFMotjuAOTYTfv7dY0siZGrci49CO1PaUhtgtJnMtT83MAO3aCw3NBKbmfOpFAD0dTM4zbByCGospDMYGh5sBKUnUmAN9MDHRU2ZumFCUyuXfXNAs61RLgqyn8nztBiyEJhgLXQMr6iy-zOGm2lra7FXB3wYIghY4g&__tn__=-R) Олександра Сладкова.

візуалізацію проекту напрацювали архітектори з бюро Re+

Воду з джерела подаватимуть без використання насоса.

«Вода в чашу прибуватиме, як і раніше, з-під землі, але переливаючись дасть можливість її набирати не занурюючи ємність у воду. Для облаштування сидінь запропоновано колоди повалених дерев, проект мінімізує використання цементу та бетону, покриття є водопроникним завдяки відсіву», — повідомляють ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/ecology/280223-bilya-ozera-stosika-oblashtuyut-prirodne-pitne-dzherelo) у Львівській міськраді.

Реалізувати проект планують цього року за кошт природоохоронного фонду Львова. Його вартість становить 500 тис. грн.

Нагадаємо, депутати Львівської міськради не підтримали забудови ^(https://zaxid.net/deputati_ne_pidtrimali_zabudovu_teritoriyi_bilya_ozera_v_rayoni_golosko_n1498793) в районі Під Голоском, якими передбачалося будівництво багатоповерхівок біля ставу Стосіка. Місцеві мешканці наголошували, що будівництво негативно вплине на флору і фауну і з часом може висушити водойму. Натомість вони запропонували петицію про створення парку з охопленням існуючої рекреації та озера Стосіка, облагородити довкола територію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter