Білоруси у Львові розповіли історії своїх близьких, які виступили проти режиму Лукашенка

%d0%b1%d1%96%d0%bb%d0%be%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d0%b8-%d1%96%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%97-%d1%81-2

Під час революційного тижня у Білорусі Львів висловлює свою підтримку сусідам, які повстали проти режиму Лукашенка. Львів’яни організовують акції солідарності, збирають кошти. А етнічні білоруси, які стали львів’янами, ще більше гуртуються та спілкуються у непрості часи. І розповідають історії своїх активних співвітчизників.

Олександра Біла у вікні свого офісу вивісила червоно-білий стяг на знак солідарності із рідним білоруським народом. Жінка уже три роки живе у Львові, куди її привело кохання. А за лінією кордону залишились рідні та близькі, з якими постійно перебуває на зв’язку у ці буремні дні. Героїнею нашого часу вважає свою подругу-протестувальницю Сашу із Мінська. Пояснює: «Вона працює в Міністерстві економіки. І вона єдина зі всього офісу, хто ходить на акції протесту, висловлює свою думку. Інші бояться. А вона ходить в білому одязі, носить квітки».

Про співвітчизників, які повстали проти режиму Лукашенка, Олександра говорить із гордістю і теплом. І дуже шкодує, що не може бути з ними поруч. Каже: «Це взагалі якась фантастична подія! Такого єднання білоруського народу ще ніколи не було! І раніше були мітинги на виборах, протести. Але не виходило стільки народу. Просто народ треба було до такого довести, що навіть у найспокійніших, аполітичних людей закінчилось терпіння»

Ще одна львів’янка білоруського походження Наталя Кравченко у перші дні революції в Білорусі навіть не могла поспілкуватися із батьками. Розповідає: «Я писала у скайп, на вайбер, в месенджер. Розуміла, що немає інтернету, тому вони не можуть вийти на зв’язок. І тоді мама врешті відписала на sms».

Згодом вдалося зв’язатися і з друзями, які розповіли страшні деталі подій у Білорусі. І про методи силовиків, які нагадують почерк сталінської репресивної машини. За живе Наталю зачепила історія її друзів-журналістів, які кілька днів пробули під арештом. Ділиться: «Подруга сиділа в камері, яка розрахована на 5 людей. Але їх там було 40. Їсти їм за 2 дні давали тільки один раз на всіх. По черзі спали. Дуже душно, не було чим дихати. Дівчат так сильно не били, як хлопців. Бо хлопців просто так могли вночі бити».

Свою солідарність із білорусами висловлюють не лише окремі львів’яни, а й представники бізнесу. До прикладу, у крамниці бренду «Dodo socks» від четверга безкоштовно роздають білоруські прапори. Також охочі можуть підтримати протестувальників, які постраждали від насилля. Працівниця магазину Марія Кудла пояснює: «Якщо у вас є готівка, ви можете залишити її у скриньці. А якщо у вас не залишилось готівки, але ви бажаєте пожертвувати гроші, то є QR-код. Ви переходите по ньому, і з’являється посилання, куди ви можете пожертвувати гроші».

Спершу планували пошити 80 стягів. Але, зважаючи на попит, можливо, виготовлять більше.

Нагадаємо, 12 серпня, на львівській Ратуші вивісили ^(https://zaxid.net/na_lvivskiy_ratushi_vivisili_istorichniy_prapor_bilorusi_foto_dnya_n1506272) історичний біло-червоний прапор Білорусі на знак підтримки протестів, які розпочалися в різних містах країни після оголошення результатів президентських виборів. А 13 серпня у центрі Львова відбулася ^(https://zaxid.net/u_tsentri_lvova_vidbulasya_aktsiya_na_pidtrimku_biloruskogo_narodu_n1506334) акція на підтримку білоруського народу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter