Бюджет розвитку Львова через кризу недоотримає понад 500 млн грн. Мерія бачить вихід з такого становища в отриманні кредиту ЄБРР

%d0%b1%d1%8e%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d1%82-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%ba%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b7-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d1%83-%d0%bd%d0%b5-2

Бюджет розвитку Львова через карантин та економічну кризу цьогоріч недоотримає понад 500 млн грн. Про це заявив міський голова Андрій Садовий.

«Цього року дуже складна ситуація. Станом на травень у нас було мінус 220 млн грн, на червень ми очікуємо недонадходження поза 300 млн грн. Бюджет розвитку буде десь на півмільярда невиконаний», – повідомив він.

За словами Андрія Садового, 750 млн грн кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку допомогли б «збалансувати ситуацію по всіх наших підприємствах».

«Але я маю дебати з нашими депутатами, адже вони вже пішли в виборчу риторику, думають, як Садовому нашкодити. Садовий знайде вихід з будь-якої ситуації, але не можна робити заручниками ситуації працівників наших комунальних підприємств і об’єкти, які ми будуємо у Львові. Ремонт Шевченка, Хмельницького, Хуторівки йде повним ходом, хочемо цього року почали вулицю Бандери. Я виїжджав позаминулого тижня на площу Двірцеву – така краса, що на її фоні приміщення вокзалу виглядає не дуже, його вже треба ремонтувати», – сказав мер Львова.

Як повідомила ^(https://city-adm.lviv.ua/news/economy/279882-tsoho-roku-biudzhet-rozvytku-bude-des-na-piv-miliarda-nevykonanyi-miskyi-holova-lvova?fbclid=IwAR0aZ4Klk3Vh-oo4k1JyaQnvdnDOux0PPGfaZQIn2n3HwslXj0Fj8n3BITA) прес-служба Львівської міської ради, щоби місто могло взяти участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в межах надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, сесія ЛМР повинна підтримати відповідну ухвалу. У такий спосіб вдалося б залучити близько 20 млн євро, що дозволило б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, зокрема кошти на виплату заробітної плати працівникам.

Проте депутатам кілька сесійних засідань поспіль бракує голосів ^(https://zaxid.net/deputati_zalishili_lvivskih_komunalnikiv_bez_groshey_na_zarplati_n1503891), аби підтримати ухвалу.

Бюджет розвитку – це складова частина спеціального фонду місцевого бюджету, яка надає можливості громаді зробити покращення інфраструктури. Його дохідна частина наповнюється, здебільшого, з таких надходжень: єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, кошти від продажу землі несільськогосподарського призначення, субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм.

У Львові через карантин було скасовано сплату єдиного податку для тих груп бізнесу, які не працювали. Згідно з прогнозом економічного департаменту ЛМР, можливі втрати бюджету через несплату ЄП цьогоріч сягатимуть 42 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter