Буревій пошкодив на Личаківському кладовищі сімдесят пам’ятників

%d0%b1%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%96%d0%b9-%d0%bf%d0%be%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%b2-%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b0%d0%ba%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%ba%d0%bb-2

Личаківським кладовищем погуляло «львівське торнадо». Як наслідок – десяток повністю повалених дерев, потовчені надгробки та гробівці і захаращені проходи. Прибирати та відновлювати цвинтар від завалів будуть ще тиждень. Для того аби скульптури набули належного вигляду, деякі, особливо цінними займуться реставраторів.

«Буревій пройшов тут таким коридором-дугою тому всі дерева на шляху, які впали і були пошкодженні це в межах того коридору, в інших секторах падінь навіть гілок немає», – зазначив директор музею «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Другу добу комунальники прибирають повалені дерева та відновлюють обірвані дроти по усьому місту. Гроза, яка раптово накрила Львів увечері четверга забрала життя 28-річної жінки в Брюховичах. Вона сховалась від негоди у дачному будиночку, а на нього впало дерево. «Зі слів матері даної жіночки, в будинку перебували ще чоловік цієї жінки і двоє дітей, але на момент сильного вітру та дощу, він встиг забрати дітей. Жінка не встигла вибратись», – розповів помічник начальника зміни ГУ ДСНС Львівщини Михайло Іванець.

Біля підніжжя Високого Замку викорчувало десятки дерев. Деякі повалились на столики біля ресторану та на дитячий майданчик поруч.

«Загалом якщо брати по кількості, то в нас було станом на сьогодні повалено по місту 82 дерева», – зазначив директор міського департаменту ЖКГ Олександр Одинець.

Буревій завдав шкоди ще й історичній спадщині міста. Так з фасаду церкви святого Андрія відвалилася частина скульптури. Голова статуї монаха розбилася на друзки.

«Тому треба буде по фотографіях, по кресленнях відновити і встановити. Але це треба буде перевірити стан взагалі усіх скульптур на цьому фронтоні, тому що вони всі є такі небезпечні під час таких буревіїв», – повідомила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Найлютіші наслідки негоди місто вже побороло. Ще з вечора четверга над цим працювали аварійні бригади та ЛКП «Зелений Львів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter