Блокувальники траси на Львівщині не пропустили автомобіль голови ЛОДА. Мешканці сіл кілька років домагаються ремонту 17 км місцевої дороги

%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d0%bd%d0%b5-%d0%bf-2

Після розмови з протестувальниками голова ЛОДА сів в автомобіль поїхав у зворотному напрямку

У середу, 15 липня, мешканці Старосамбірського району, які вже третій день поспіль блокують трасу Львів-Ужгород з вимогою відремонтувати 17 км місцевої дороги Мшанець-Стрілки, не пропустили службовий автомобіль голови Львівської ОДА Максима Козицького, який намагався проїхати цією дорогою у бік Турки.

Учасниця акції протесту, дружина місцевого священика Романа Грома, який оголосив голодування, Наталія розповіла ZAXID.NET, що сьогодні близько обіду голова ЛОДА Максим Козицький на автомобілі намагався проїхати трасою Львів-Ужгород у бік Турки, куди прямував з робочою поїздкою. Однак, протестувальники його не пропустили. Після того, як Максим Козицький поспілкувався з протестувальниками, люди залишилися невдоволені і вимагали, аби автомобіль голови ЛОДА рухався у загальній черзі. Натомість водій голови ЛОДА розвернув авто і керівник області поїхав у зворотньому напрямку у бік Львова. Зі слів Наталії Гром, під час розмови з протестувальниками голова ЛОДА заначив, що можливо вдасться віднайти кошти на ремонт 4 км дороги Мшанець-Стрілки, а про решту 13 км «пропонував цього року забути».

«Він проїжджав мимо зі своїм робочим візитом. Приїхав на третій день акції, на другий день голодування людей. Приїхав з нічим – без будь-яких результатів, конкретних пропозицій. Люди говорили з ним близько години, після того порадилися і сказали, щоби він ставав у загальну чергу або їхав в об’їзд. Під козацький марш він розвернувся», – розповіла Наталія Гром.

Відео організаторів акції протесту з місця події

Наталія Гром також розповіла, що услід за головою ЛОДА з місця, де триває акція протесту, поїхали всі поліцейські, які досі там забезпечували охорону громадського порядку.

Блокувальники траси заявлять про намір продовжувати акцію протесту та голодування, доки не будуть виконані їхні вимоги.

Голова ЛОДА Максим Козицький заявив, що колишня влада взагалі не займалася дорогою Мшанець-Стрілки, натомість за час його перебування на посаді вже є «суттєві зрушення».

«По-перше, зроблено ПКД і експертизу. Знаємо суму, яка потрібна, – майже 270 млн грн. На наступні роки ці кошти вже можна закладати у бюджет. І поетапно виконувати роботи. На цей рік бюджетом передбачено всього 2 млн грн. Розуміючи, що цього замало, минулого тижня я особисто звернувся до Держагенства автомобільних доріг з проханням виділити додаткові кошти, щоб пришвидшити процес», – повідомив ^(https://www.facebook.com/maks.kozytskyy/posts/3072721966097790) Максим Козицький.

Зі слів голови ЛОДА, тимчасовим вирішенням проблеми могло би бути облаштування 13 км гравійної дороги. Про це він пропонував мешканцям обговорити, створивши робочу групу, але усі його пропозиції протестувальники відкинули. Максим Козицький також підтвердив, що сьогодні планував відвідати з робочим візитом Турківщину, однак не зміг туди доїхати через блокування дороги.

Нагадаємо, вже близько двох років місцеві жителі вимагають відремонтувати дорогу Мшанець-Стрілки. Про жахливий стан дороги у Старосамбірському районі стало відомо після того, як місцевий священик Роман Гром ^(https://zaxid.net/svyashhenik_ugkts_znyav_nove_satirichne_video_pro_avariynu_dorogu_na_lvivshhini_n1486738) почав привертати увагу, знімаючи кліпи. Люди влаштовували акції протесту з вимогою відремонтувати 17 км дороги у вересні 2019 ^(https://zaxid.net/na_lvivshhini_selyani_perekrili_trasu_stariy_sambirturka_z_vimogoyu_vidremontuvati_dorogu_n1490010) та у червні 2020 року ^(https://zaxid.net/zhiteli_11_sil_na_lvivshhini_virishili_bezstrokovo_perekriti_trasu_lviv_uzhgorod_n1503737).

Після попередніх акцій протесту влада обіцяла полагодити частину цієї дороги 4,25 км, яка в найгіршому стані, та виділити кошти на решту 13 км. Натомість виділили 2 млн грн, чого вистачить лише на ремонт 600-700 м. 13 липня мешканці сіл відновили блокування дороги, а наступного дня місцевий священик Роман Гром та ще троє протестувальниць оголосили голодування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter