«Англійський» парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

%d0%b0%d0%bd%d0%b3%d0%bb%d1%96%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba-%d1%82%d1%80%d1%83%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%b2%d1%86%d1%8f-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%b9-2

17:34 2 серпня 2020 р.

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Про це інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. ^(https://menr.gov.ua/news/35654.html)

Згідно з Указом, об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення стануть нові три заказники і парки в Україні:

— парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Адамівка» площею 54,46 га у місті Трускавець Львівській області;

— ландшафтний заказник «Кручі» площею 172,24 га у Нікольському районі Донецької області;

— ботанічний заказник «Долина ірисів» площею 19,9952 га у Миколаївському районі Львівської області.

Трускавецький парк «Адамівка» – пам’ятка садово-паркового мистецтва, головна зелена перлина оздоровниці, зона релаксу та відпочинку як місцевих мешканців так і відпочивальників. На території курортного парку розташовані водозабори мінеральних вод, надкаптажні дерев’яні будівлі,  скульптурні композицій та садово-паркова рослинність.

Присвоєння загальнодержавного статусу цій території відповідно до Указу Президента гарантує режим охорони та збереження створених об’єктів,  розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж охоронних  ділянок.

Визнання трускавецького парку «Адамівка» об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення  також дає надію і на додаткове фінансування цього парку. Появляється можливість претендувати на такі два додаткові джерела фінансування, як  Державний Фонд охорони навколишнього природного середовища (ФОНПС) і Державний Фонд регіонального розвитку (ДФРР).

Назва парку «Адамівка» походить не від імені польського письменника Адама Міцкевича, пам’ятник якому встановлено в парковій зоні, а від прізвища польського князя Адама Сапіги, галицького політика, посла до Галицького крайового сейму та австрійського парламенту, великого симпатика українського національного руху, одного з активних ініціаторів реконструкції трускавецького парку в англійському стилі.

Нагадаємо, на Львівщині люди і собаки плавають у питному озері. ^(https://dailylviv.com/news/pryroda/na-lvivshchyni-lyudy-i-sobaky-plavayut-u-pytnomu-ozeri-85345)

DailyLviv ^(https://dailylviv.com/) повідомляв, що біля озера Стосіка у Львові облаштують природне питне джерело за 500 тис грн ^(https://dailylviv.com/news/pryroda/bilya-ozera-stosika-u-lvovi-oblashtuyut-pryrodne-pytne-dzherelo-za-500-tys-hrn-85080), а на очищенні озер у Львові освоять понад 1 млн грн. Список витрат. ^(https://dailylviv.com/news/pryroda/sadovyi-zaklykaie-initsiatyvnykh-lvivyan-chystyty-ozera-85264)

На Львівщині підготовлено 19 рекреаційних пунктів для відпочинку на природі. Он-лайн карта ^(https://dailylviv.com/news/pryroda/na-lvivshchyni-pidhotovleno-19-rekreatsiinykh-punktiv-dlya-vidpochynku-na-pryrodi-on-lain-karta-84964).