Авіакомпанія не відповідає за відмову пасажиру у в’їзді до країни

%d0%b0%d0%b2%d1%96%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d1%96%d1%8f-%d0%bd%d0%b5-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b0%d1%94-%d0%b7%d0%b0-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bc%d0%be%d0%b2-2

15:45 11 липня 2020 р.

А пасажир відповідає за одержання всіх необхідних для подорожі документів, зокрема віз, дозволів, довідок тощо, а також за виконання вимог законодавства щодо виїзду, в’їзду, транзиту країни відправлення, прибуття та транзиту.

Таке роз’яснення надала Державна авіаційна служба України ^(https://avia.gov.ua/obmezhennya-shhodo-zakordonnih-podorozhej/). Після тривалої паузи, викликаної пандемією коронавірусу і карантинними обмеженнями, з 15 червня цього року Україна відновила міжнародне авіасполучення. При цьому значна кількість країн світу, у тому числі країни Європейського Союзу, залишаються закритими для туристичних поїздок українців.

Відповідно до Авіаційних правил «Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу» пасажир відповідає за одержання всіх необхідних для подорожі документів, зокрема віз, дозволів, довідок тощо, а також за виконання вимог законодавства щодо виїзду, в’їзду, транзиту країни відправлення, прибуття та транзиту.

Авіакомпанія не відповідає за відмову пасажиру у в’їзді до країни (пунктів призначення, транзиту) та має право відмовити в перевезенні пасажиру, який не виконав застосовуваних законів або документи якого не оформлено належним чином.

Пасажир повинен на вимогу авіакомпанії або державних органів сплатити відповідний тариф за перевезення у зворотному напрямку, якщо від нього вимагатиметься повернутися у місце відправлення або інше місце у зв’язку з відмовою країни прямування прийняти такого пасажира незалежно від того, чи є ця країна місцем призначення або транзитною країною. Авіакомпанія має право не повертати суми, сплачені пасажиром за здійснене повітряне перевезення до місця, де було відмовлено пасажиру у в’їзді або місця депортації.

Водночас авіакомпанія (агент з продажу) під час оформлення квитків зобов’язані довести до відома пасажирів адміністративні формальності під час подорожі за відповідним маршрутом.

Державіаслужба каналами авіаційного фіксованого електрозв’язку звернула увагу українських та іноземних авіакомпаній на необхідності забезпечення належного інформування пасажирів з метою попередження продажу квитків громадянам України до країн, що не дозволяють в’їзд туристам або громадянам України, які не мають необхідних документів для в’їзду/транзиту.

Перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу можна на інтерактивній мапі МЗС ^(https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973) або на інтерактивній мапі IATA COVID-19 Travel Regulations Map ^(https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm) (powered by Timatic). Також можна використовувати веб-платформу підтримки відновлення туризму в Європі, ^(https://reopen.europa.eu/en) яка надає інформацію в режимі реального часу про обмеження на кордонах і доступні туристичні послуги в державах-членах ЄС.

Тож якщо ви плануєте подорожувати за межі України, обов’язково перевірте інформацію щодо вимог перетину кордону країни призначення та/або транзиту або зверніться до авіакомпанії (агента з продажу).

Це правило важливо виконувати для міжнародних подорожей не лише під час дії карантинних обмежень.