Автори Меморіалу Героїв Небесної Сотні проєктуватимуть Grand Hotel Lviv

%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%bc%d0%b5%d0%bc%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b0%d0%bb%d1%83-%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%be%d1%97%d0%b2-%d0%bd%d0%b5%d0%b1%d0%b5%d1%81%d0%bd%d0%be%d1%97-%d1%81%d0%be%d1%82-2

15:56 12 червня 2020 р.

У Львові обрали переможця міжнародного архітектурного конкурсу на створення торгового центру з готельним блоком Grand Hotel Lviv на вул. Дорошенка, 2. Результати конкурсу сьогодні повідомив начальник управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Чиновник наголошує, що цей проєкт є прецедентом створення унікальної та контекстуальної архітектури зберігаючи історичне середовище центральної частини Львова та розвиваючи його.

«Загалом було 75 робіт до розгляду на конкурсі. Це — безпрецедентна кількість. Йдеться про конкурс на ділянку, що розташована у настільки важливому місці у центрі. Конкурсів на такі ділянки не проводилось вже давно у місті. Ми дійсно бачимо унікальність, поєднання історичного контексту із сучасністю, адже це будинок-пломба, який має вписуватись у тому середовищі гармонійно.

Два дні до пізньої ночі журі засідало. Дуже багато було обговорено, у кожний проект дійсно вникали глибоко: показники, фасадні рішення, дахові матеріали тощо. Це була направду ґрунтовна робота і фактично одностайне рішення журі про те, щоби присудити премію проекту, який переміг.

Він належить тим самим молодим архітекторам, які перемогли у конкурсі на проектування Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. По їхньому проекту ми бачимо, що вони значно виросли професійно, тому що запропоноване рішення одночасно рідне для того середовища, дуже гармонійне і дуже пропорційне, але у той же час унікальне та безпрецедентне. Безперечно ми опублікуємо його у всіх архітектурних виданнях, зокрема європейських та світових. Прикладів таких якісних будівель у історичному середовищі у нас небагато. Це — однозначний претендент на пам’ятку архітектури ХХ століття», — зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Площа території ділянки проектування — 0,0995 га. Вона розташована у межах ансамблю історичного центру, включеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, території історичного ареалу Львова. Ділянка по периметру оточена пам’ятками архітектури місцевого значення.